Музика народжується з тиші…

Музика народжується з тиші... Музика в нашому світі звучить всюди. І музика часто десакралізована. Музика, виявляється, як засіб ґвалту та маніпуляції, коли вона нав'язується, а ти не хочеш її слухати. Ти сприймаєш музику надто близько і поважно її трактуєш, як висловлення думки, як вираження ідеї. А не так, як сприймають її інші. Ти ставишся до музики з повагою, як і до чужої, інакшої думки.

 
Ти хочеш чути музику сфер та музику-звуків, характерних для різних середовищ, природних звуків та шумів, які і творять атмосферу відкритих та закритих просторів в світі цьому. Ти уважний до музики. Музика для тебе не фон, а особливе і ексклюзивне наповнення під склепіннями стель та небесним фірмаментом.

І навіть, якщо ти готовий влитися в простір нічної дискотеки, симфонічного концерту, спільної маївки- рекреації з співами, то це саме твій свідомий вибір слухати таку музику, зливатися з такою музикою, релаксувати під таку музику, лікуватися від такої музики, піддаватися чудодійному впливові музики, зрештою творити музику гуртом. Як щось безвідповідально вільне підхоплює тебе, коли ти піддаєшся плинові хвиль, що дотикають тебе та проникають в тебе. Хвиль, що суголосі твоєму безтурботному настрою, високим поривам, думкам про вічне, про світову скорботу, хвиль, що наближують до трансцендентного.

Це музика в твоєму житті. Врешті чи висловити твоє ставлення до ролі її в твоєму житті? Правда й захоплення тоді правда й захоплення, коли вони не означені й невимовлені, і коли невимовні.

Чи завжди ти маєш розуміння від тих, людей, що нав'язують тобі свої музичні смаки, інтелектуальний рівень, уявлення про прекрасне? Чи справді чують вони тебе, чи розуміють, коли ти просиш, щоб вони стишили або вимкнули їх музику? Чи можуть збагнути вони, що ти хочеш і маєш право чути тишу? Право на тишу, щоб прийшла своя музика, своя поезія, своя думка, своя ідея. Ти хочеш, ти прагнеш, ти вимагаєш тиші! Музика народжується з тиші...
 
Тарас Компаніченко, кобзар, бандурист, лірник, лідер гурту «Хорея Козацька»

Фото з архіву автора

Теги: Компаніченко тиша народження музика життяшаблоны для dle 11.2
Додати коментар