На слизькій дорозі до умиротворення агресора

Багатоходова кремлівська комбінація з виведення за межі досяжності міжнародного правосуддя поки-що єдиного свідка у справі збитого Росією авіалайнера рейсу МН17 Володимира Цемаха, судячи з усього, виявилася вдалою. Принаймні відстежити переміщення Цемаха вже буде неможливо. Про це повідомив у своєму коментарі Громадському начальник відділу ГПУ Олег Пересада.

Таким чином Росія, з чийого ЗРК «Бук» було збито малайзійський Боїнг-777 майже з 300-ми пасажирами та членами екіпажу на борту, після чого й було введено проти неї міжнародні санкції, наближається до омріяного моменту їх цілковитого зняття, а відповідно й остаточної зміни парадигми «досягнення миру» на Донбасі виключно на її умовах. У такому разі будь-які подальші перемовини з країною-агресором тільки сприятимуть намаганню російського керівництва не лише уникнути щонайменшої відповідальності за військову агресію та скоєні воєнні злочини, а й збереженню ним статусу-кво по Криму і повного контролю над Донбасом, а через нього й над Україною.

Поглинання Чехії Німеччиною 

А тепер уявімо собі внутрішню і зовнішню політику України у разі досягнення такого «компромісу» в цьому питанні й встановлення «миру» на умовах Росії. На кому тоді буде лежати відповідальність і хто відшкодовуватиме збитки за зруйнування Донбасу і мирного життя багатомільйонного населення регіону? Хто відповість за 14 тисяч загиблих, десятки тисяч поранених, мільйони позбавлених своєї домівки внутрішньо переміщених осіб? І куди тоді мають подітися мільйони свідків російської військової агресії в Криму і на Донбасі? У які льохи мають заховатися ті, хто вижив під обстрілами російських «Градів» і важкої артилерії, хто побував під гусеницями російських танків і був катований у підвалах так званих ЛНР-ДНР?

На слизькій від людської крові і сліз дорозі, якою намагаються йти представники вітчизняного і світового політикуму до умиротворення агресора, відповіді на ці поставлені запитання, на жаль, немає.

Володимир Стецюк

Карикатура з відкритих джерел

Теги: Цемах звільнення свідок МН17 санкції зняття відповідальність мир умови Росіяшаблоны для dle 11.2
Додати коментар