Міжнародне право чи глобальний бізнес на крові

Вже п’ять років поспіль триває зґвалтування України путінською Росією. Щоденні обстріли і вбивства українських захисників на лінії розмежування під час так званого «перемир’я». Страждання сотень заручників, захоплених російськими бойовиками у полон і кинутих в підвали катівень на окупованих територіях Донбасу, та українських політв’язнів у російських тюрмах. Поневіряння кількамільйонного мирного населення Донбасу – внутрішніх переселенців, які мусили покинути свої зруйновані домівки і небезпечні райони, і мешканців прилеглих до зони бойових дій районів, що продовжують жити у постійній небезпеці як на підконтрольних Україні, так і на окупованих Росією територіях. Зруйновані комунікації, інфраструктура, життєвий уклад, громадянський мир і спокій. Майже 14 тис. загиблих... Така ціна гібридної війни з воєнною, дипломатичною, інформаційно-пропагандистською, економічною і навіть кібернетичною складовими, яку системно веде путінська Росія проти України.


Фотоколаж з cripo.com.ua/

Така ціна імперських амбіцій російського диктатора, якому симпатизує ледве не пів Європи і мало не весь світ прагне з ним торгувати і мати партнерські стосунки. Російський клондайк у вигляді газу, нафти й інших незліченних природних ресурсів і неосяжний російський ринок для товарів світових виробників укупі з непомірними апетитами світової бізнес еліти перетворили злочинця світового рівня, який окрім України, вже встиг залишити свій кривавий слід у Придністров’ї, Чечні, Грузії, Сирії і в багатьох інших країнах, на ділового партнера, якого всерйоз розглядають і як свого роду гаранта стабільності в регіоні і в світі.

Отже випадок з поступовою здачею України на «милість» російського агресора, який всупереч міжнародному праву фактично безкарно анексував Крим та окупував частину українського Донбасу, а міжнародні інституції у своїй неадекватній реакції на це неподобство все більше сповзають до рівня угодовства з ним, яскраво свідчить про те, що ми швидше маємо справу не стільки з офіційними міжнародними організаціями та установами, покликаними керуватися міжнародними правовими нормами та пильнувати їх дотримання всіма без виключення державами, як з офісами, що обслуговують інтереси світових бізнес центрів. Та чи може хтось передбачити масштаби можливої катастрофи, яку несе в собі такий беззастережний глобальний бізнес на крові?


Володимир Стецюк


Теги: Україна Росія війна анексія окупація обстріли вбивства міжнароднеправо бізнес

шаблоны для dle 11.2
Додати коментар