Умиротворення агресора чи втілення образу абсолютного зла?

Здавалося б, цілком очевидна для світу українська пост майданна ситуація. У самісінькому центрі Європи впродовж 5-ти років російський агресор ґвалтує країну, а доброчесні європейці лише висловлюють при цьому стурбованість, погрожують пальчиком ґвалтівнику і дають якісь поради знесиленій жертві. А вона все продовжує пручатися, намагаючись вирватись із недружніх обіймів підступного нападника. Однак агресор оточує країну військами, окупує частину її території й продовжує погрожувати, шантажувати й чинити шалений тиск усіма можливими й неможливими гібридними методами – військовими, економічними, політичними, дипломатичними, інформаційними… Фактично ставши заручницею маніяка, країна благає допомоги, несамовито волаючи «Рятуйте!» Й продовжує боротися, втрачаючи сили й надію.

Фото: dt.ua/
 
А що ж доброчесні європейці? Що ж міжнародні інституції ОБСЄ, ООН, ПАРЄ? Вони вирішують, що агресора-маніяка таки можна умиротворити. І миротворять, не шкодуючи мира для миропомазання чергового диктатора, якого вже давно не бачив світ...

Просто у великого західного бізнесу великі контракти з агресором, багатомільярдні прибутки, грандіозні проекти. Тож його газом, нафтою і грошима засліпило очі провідним гравцям всесвітнього бізнес-казино, купленим ними впливовим політикам і політиканам. Відтак все зростаючі цінності золотого тільця вже давно переважили і знецінені європейські цінності, і цінності міжнародної безпеки повоєнного світу, відкривши шлях до міжнародної небезпеки. І хиткий баланс, що існував донині, руйнується буквально на очах. Адже сильні світу цього вже не бачать свавілля знахабнілого агресора і не чують голосу його невинних жертв. І навіть голосу розуму і голосу серця свого на цьому хибному шляху вже не чують, а чують лише голос Мамони. Бо саме його влада стала для них всесильною і прагне абсолютного втілення – в образі абсолютного зла. Чи світ схаменеться, опинившись на краю цієї прірви?

Володимир Стецюк

Теги: Європа Україна агресор жертва ОБСЄ ООН ПАРЄ бізнес втілення злошаблоны для dle 11.2
Додати коментар