Щоб кожен українець усвідомив себе

У чому помилка наших інтелектуалів? Зазвичай вони говорять, як люблять Україну, які вони патріоти. Проте, національну ідею спробували натягнути на себе, замкнули її на своїх інтересах, а про глобальні державотворчі процеси не згадують.


Та навіть у виправлення нашої історії втручаються мляво. Досі повторюють штампи, які виготовлені у Москві. З монографії у монографію, зі статті до статті мігрує думка, що у період криз Україна програла через неузгодженість старшини. І всі вірять. І всі лають старшину.

Що було насправді. Гетьмана Івана Виговського старшина підтримала. Повстання підняв платний московський агент Іван Сірко з запорожцями. Де тут старшина? А це повстання кинуло Україну на століття під ноги Москві.

Іван Мазепа надіявся, що до нього пристане тридцять тисяч козаків. Прийшло з Костем Гордієнком вісім тисяч. Решта ховалася по ярах і балках. Потім московські різуни виловлювали їх і убивали. Якраз старшина була з Мазепою, як раніше старшина була з Іваном Виговським.

Початок ХХ століття. Українська еліта (старшина) стоїть за незалежність, люмпен іде за червоними – і ще на століття Україну кинуто під ноги Москві.

Проти Виговського горло дерли московські попи. Проти Мазепи виступили московські попи. Проти УНР воювали московські комісари і затурканий український плебс. Як наслідок – руйнування національної культури. На той час в Україні було десь 13-17% письменного населення.

Зараз ситуація – копія попередніх. Що зараз? Інтелектуали говорять, як вони люблять Україну, свідома військова еліта і армія стримує орду, а маси прагнуть одного – зруйнувати державу. Що треба? Інтелектуали мусять зробити все, щоб кожен українець усвідомив себе. Усвідомив!

Ярослав Трінчук, український письменник, філософ, історик

Теги: Україна Трінчук інтелектуали історія старишина Виговський Мазепа усвідомлення шаблоны для dle 11.2
Додати коментар