Досить бути «лохами»!

Три наперстки з відомої шахрайської гри цілком могли би претендувати на роль головного символу новітньої держави Україна. Принаймні принцип, який дозволяє її правлячій верхівці незмінно отримувати владу від народу, – саме від цієї магічної гри, під знаком якої на одній шостій земної кулі починалася каламутна епоха великих змін. 

 
Виявляється, гра в наперсток, яка наприкінці 80-х і початку лихих 90-х для багатьох нинішніх українських можновладців стала ефективним засобом первинного накопичення капіталу, була відома ще в часи давнього Єгипту. Щоправда тоді, як твердять єгиптологи, вона являла собою невинні маніпуляції з кулькою і чашкою. Більш пізній її аналог зафіксовано на картині «Фокусник», яку приписують одному зі стовпів голландського ренесансу Ієроніму Босху (1450 — 1516). На передньому плані картини – кишеньковий злодій, який працює на фокусника, обкрадаючи глядача, коли той нахиляється ближче до столу, щоби краще роздивитись маніпуляції ілюзіоніста.

Ієронім Босх (?) «Фокусник». Фото з waking-up.org

У подачі вітчизняних «ілюзіоністів» радянської і пострадянської доби гра стала виглядати вже суттєво вдосконаленою, бо гроші з кишені «лоха» має витягувати не кишеньковий злодій, а сам наївний обиватель, втягнутий шахраями у заздалегідь програшну для нього гру, повинен робити ставки. Тому для забезпечення необхідного результату разом з наперсточником-маніпулятором працює вже ціла команда у складі імітатора або підставного гравця, який вдає, що нібито грає й час від часу виграє, «агітатора», який має втягувати у гру все нових і нових «лохів», а також спостерігача (або маяка) та охорони.

Видозмінена сучасна гра в наперсток з підставними гравцями та іншими ролями 
Фото з germania.one.

Гра в наперсток, яка в часи «перебудови» і в перші роки «незалежності» дуже швидко розповсюдилася по всіх базарах, вокзалах та інших велелюдних місцях країни, згодом стала клондайком для майбутніх «бізнесменів» та «олігархів», які нині правлять Україною. Згодом перенісши принцип шахрайської гри в наперсток на всю державну систему, вони дуже швидко отримали «загальнонародну» власність і, звісно, «народну» владу як її синонім, і тепер ця купка шахраїв лише дбає про те, щоби зберегти своє надбання, закріпивши його за собою назавжди. А для цього їм треба постійно імітувати реформи, обіцяти «лохторату» золоті гори у вигляді скорого покращення, підвищення зарплат і пенсій, зниження тарифів і цін, а ще – без кінця маніпулювати і шахраювати на виборах.

Один із передвиборчих політичних проектів (Медведчук-Бойко-Рабінович) 
Фото з ukrpress.info

Один із передвиборчих політичних проектів (Зе)
Фото з novyny.online.ua

І хоча в ошуканому українському суспільстві, яке завдяки шахраям стало найбіднішим в Європі, вже давно є замовлення на реальні перетворення і позитивні зміни, а не їх постійну імітацію, шахрайська гра в наперсток продовжується. Тепер суцільним гральним автоматом і лохотроном стала вся країна. І ставки у цій грі є неймовірно високими.

Золоті наперстки олігархату: «Робіть ставки, панове!»
Фото resonans.in.ua

Створивши безпрограшну для себе політичну, а відповідно й виборчу систему із заздалегідь відомим результатом вибору, олігархат готується в чергове надурити лохторат – виграти президентські, а потім і парламентські та місцеві вибори. І не важливо, хто саме з численних кандидатів переможе, адже всі вони є і будуть його ставлениками.
 Міжнародний турнір «Золотий наперсток»
Фотожаба з сайту durdom.in.ua 

Отже, шахраї нам постійно пропонують свою шахрайську гру, а ми, замість того, щоби припинити це шахрайство і повести їх до в’язниці, чомусь їм постійно підігруємо. …І програємо. І так програли вже все – кошти, майно, країну… Тепер на кону майбутнє.

То, може, вже досить бути «лохами»?


Володимир Стецюк

Теги: суспільство зміни система гра наперсток шахрайство доситьшаблоны для dle 11.2
Додати коментар