Що зупинило силовиків під час останньої атаки на Майдан?

Чергова річниця трагічних подій на Майдані. Вшанувати пам’ять героїв Небесної сотні на місце подій приходять їх учасники й тисячі небайдужих громадян. Пригадуючи ті дні неймовірної напруги, вкотре намагаються осмислити події п’ятирічної давнини учасники Майдану і вся нація, яка опинилася під тягарем недовершеної революції й російської військової агресії. Саме в ці дні не дає спокою й така думка.

Під час останнього наступу на Майдан, коли вся країна, затамувавши подих, слідкувала, як стискається вогняне кільце і залізні обійми «Беркуту» навколо сцени Майдану з його лідерами та захисниками, здавалось, у найкритичніший момент наступ раптом припинився і беркутня почала відступати. Хоча могла елементарно дотиснути протестувальників і покінчити з Майданом. Але фінал трагічного протистояння з понад сотнею загиблих був саме таким…

 Пам’ятник засновникам Києва на фоні вогняного кільця, яке невпинно стискали
силовики навколо протестувальників. Майдан, Київ, 18 лютого 2014 року. 
Фото: AP Photo/Efrem Lukatsky

«Майдан вистояв!» – раділа країна, принаймні її промайданівська частина. Радіючи зі всіма, у той момент я все ж ніяк не міг зрозуміти, що ж зупинило головорізів «Беркуту»? І лише за кілька років правління країною постмайданної влади нарешті зрозумів. Олігархату просто треба було зберегти свою агентуру, яка залишалася на сцені Майдану та посеред його героїв, щоб вона згодом зі сцени прийшла у владу.

Володимир Стецюк
   
  Теги: Майдан Беркут наступ сцена владашаблоны для dle 11.2
Додати коментар