Недовершена справа – тяжкі наслідки

У зв’язку з черговою річницею Революції Гідності майданівцям доводиться чути чимало прикрих закидів. Мовляв, ну й чого ви домоглися або що ви збираєтесь святкувати? Один з дописувачів у Фейсбук, який наразі живе за кордоном, взагалі досить злісно й дошкульно зазначив: «Мабуть, будете святкувати вашу поразку і зраду ідеалів Майдану, а ще – ваш страх і байдужість, яка у вас всепоглинаюча! Тому вся молодь дриснула з України, бо їй гидко дивитися на вас, тупих дебілів, ні на що не здатних!»


 У відповідь на зойки розпачу і стогін, глузливі зауваження, дошкульні запитання і цілком справедливі докори можу сказати лише одне. Недовершену справу не треба гудити – її треба просто завершувати. Усім разом. Інакше…
 
Інакше це неминуче знову обернеться тяжкими наслідками. Принаймні такий висновок витікає з нашого надскладного історичного шляху.

Особливо переконливо це довело українцям пройдешнє 20 сторіччя, яке історики назвали сторіччям невирішеного українського питання. Між двома світовими війнами – дві поразки у визвольних змаганнях. Кілька окупацій, кілька хвиль терору і репресій, два великі голоди, голодомор і суцільні соціальні катаклізми, пов'язані з нелюдським соціальним експериментом, нав'язаним ззовні... І колосальні людські жертви… І все це – на одну країну і одну бездержавну націю!


Однак ті жахіття, що випали на долю українців у 20 сторіччі, можуть видатись квіточками, бо ягідки, які доведеться збирати у 21 сторіччі у разі чергового недовершення українцями розпочатої ними справи з визволення й справжнього удержавлення української нації, будуть просто колосальними за масштабами проявами небаченого ще лиха. Тож нам нічого іншого не залишається, як постати нарешті справді вільною нацією серед інших народів світу. …Або взагалі зникнути з лиця землі.

Так що, песимісти й панікери, пофігісти й критикани, популісти й демагоги, можете не хвилюватись і надалі вдавати, що вас це не стосується. За вас усе зроблять. А якщо не все, тепер знаєте про наслідки.
 
Володимир Стецюк

Фото з відкритих джерел
 
Теги: Майдан річниця докори поразка зрада недовершенасправа наслідкишаблоны для dle 11.2
Додати коментар