Крим, анексія і хронічна «неправдугаварящесть»

«Скалічений скасуванням так званого мовного закону Ківалова-Колесніченка...» З таким діагнозом, судячи з усього, маємо чимало «рускагаварящіх», багато з яких внаслідок отриманої психологічної травми стали ще й хронічними «нєправдугаварящімі». Особливо ця «нєправдугаварящєсть» проявляється в питанні анексії Криму росіянами, яку деякі «рускагаварящіє» намагаються виправдати саме скасуванням 23 лютого 2014 року злощасного ківаловсько-колесніченківського закону, що, на їхню думку, нібито й спровокувало Росію захопити Український півострів. І що найогидніше, таку не зовсім адекватну тезу щодо причин російської анексії Криму виголошують і деякі українські політики.

 
Українську патріотичну спільноту нещодавно збурила заява такого штибу, висловлена в ефірі одного з телеканалів нардепом з фракції «Слуга народу» Олексієм Устенком. Захищаючи свого колегу по фракції від «псевдопатріотичного наброду», який нібито накинувся на нього за це висловлювання, українофобствуючий нардеп Максим Бужанський також дозволив собі повторити у своєму Telegram-каналі цю, судячи з усього, програмну для президентської фракції в українському парламенті тезу, що Росія, мовляв, «анексувала Крим через скасування «мовного закону» Колесніченка-Ківалова». Не виключено, що на хвилі «псевдомиротворчості», яка зусиллями правлячого режиму стала стрімко підніматися після нормандського саміту, з метою «забалакування» кримського питання цю нісенітницю кинуться повторювати й інші стурбовані «мовним питанням» члени монофракції. Тож заради об’єктивності варто нагадати і «рускогаварящім-нєправдугаварящім», і пересічним українцям, коли насправді було відмінено одіозний закон Ківалова-Колесніченка.

Закон «Про засади державної мовної політики» № 5029-VI (неофіційно відомий як «Закон Ківалова-Колесніченка»), 23 лютого 2014 року Верховною Радою дійсно був скасований. Однак це рішення парламенту в.о. президента Олександром Турчиновим підписане не було і даний мовний закон діяв фактично до 28 лютого 2018 року, коли Конституційний Суд України визнав його неконституційним і таким, що втратив чинність. Тож адвокатам Росії, які намагаються виправдати анексію українського Криму та окупацію частини українського Донбасу, нібито вчинену через відміну в Україні цього мовного закону, варто пошукати більш правдиві аргументи. Хоча які можуть бути аргументи для виправдання тяжкого злочину, який належить до юрисдикції Міжнародного суду в Гаазі?
 
Володимир Стецюк

Фото з відкритих джерел

Теги: Україна Росія Крим анексія закон мовний скасування суд Гаага шаблоны для dle 11.2
Додати коментар