…Бо яка ж тоді хунта може бути без війни?!

Який сьогодні режим насправді в Україні? Напевно, ви будете сміятися, але пропагандистське кліше російського гебельс-комісаріату «хунта» відповідає істинній суті українського постмайданного режиму чи не найбільше. Щоправда, ми маємо справу з хунтою не в чистому вигляді, а з гібридною. А як же інакше може бути під час гібридної війни? Тобто гібридна хунта – це вид авторитарного політичного режиму олігархо-військово-бюрократичного зразка, який діє за суто декоративними лаштунками нібито проєвропейського демократичного ладу.

 

Так, всупереч декларованій парламентсько-президентській формі правління ми маємо в Україні по факту суто президентську, коли в умовах війни без оголошення воєнного стану глава держави має абсолютну владу – повний контроль над владою законодавчою (парламентом), виконавчою (кабінетом міністрів), судовою (суди та прокуратура), Національним банком і Збройними силами України; майже повний контроль над МВС, сферою економіки, місцевими органами влади, політичними силами та засобами масової інформації.

Таким чином, маючи повну монополію на здійснення внутрішньої й зовнішньої політики, підсилену військовим компонентом, який в умовах військового конфлікту наділений особливими функціями та повноваженнями й позбавлений належного контролю з боку суспільства, нинішній президент, він же головнокомандувач, і його оточення мають нічим не обмежену владу в країні. І звісно, ця влада у здійсненні своєї політики абсолютно не зважає ні на настрої в суспільстві, ні на думку опозиції, ні на вимоги громадськості скоригувати її з урахуванням інтересів переважної більшості українських громадян.

Проте на будь-які спроби з боку громадянського суспільства встановити певний контроль над тими чи іншими важливими процесами й порушити його монополію, реакція режиму негайна, дієва й масштабна. Згадаймо, чим скінчилася історія з добробатами, волонтерським рухом, спробами контролю й боротьби з контрабандою в зоні АТО або блокуванням торгівлі з окупантом і окупованими територіями чи встановленням економічно необґрунтованих комунальних тарифів. Так що фактор військового конфлікту для збанкрутілих пострадянських режимів як України, так і Росії є універсальним засобом збереження влади.

І будьте певні – вони намагатимуться використати його на повну. Спочатку під вибори президента країни-агресора якийсь масштабний військовий наступ організують, а потім і під президентські вибори в Україні щось замутять. І такі військові гойдалки, судячи з усього, вони готові влаштовувати для електорату впродовж не однієї виборчої кампанії. Головне, щоби вибори проходили бажано в один тур. І не залежно від того, хто і як обіцятиме отримати жадану перемогу, переможцем завжди буде війна, бо яка ж тоді хунта може бути без неї?!  

Володимир Стецюк
 
#Хунта #Україна #Росія #збанкрутілий #пострадянський #режим #війна

Фото: на Еспресо.TV стартує громадсько-політична сатирична програма ХУНТА NEWS
http://ru.espreso.tv/news/2015/06/12/na_espressotv_startuet_quotkhunta_nyuzquotшаблоны для dle 11.2
Додати коментар