Російські ЗМІ «рулять» громадсько-політичними процесами в Україні

Російські ЗМІ продовжують «рулити» громадсько-політичними процесами в Україні. Згадаймо, як  у випадку з обміном заручниками, коли повідомлення росзмі про українських бранців, які нібито прибули в Україну, спровокували напередодні обміну спочатку вибух марних очікувань у суспільстві, а потім і гіркого невдоволення, коли цього не сталося в оголошений російським виданнями термін.


І ось чергова перевірка системи інформаційної безпеки України, коли знову ж таки з подачі російських засобів масової дезінформації по всіх українських інформаційних ресурсах пройшло повідомлення про нібито підписання Україною формули Штайнмаєра, яке відразу ж спровокувало хвилю невдоволення в соцмережах і громадському середовищі.

А в цей час, коли про офіційне узгодження Києвом «формули» повідомляла не наша держава, а російські ЗМІ, українські офіційні інстанції тримали паузу й жодним чином не реагували на інформаційний ураган з боку Росії. Лише за півтори години президент України Володимир Зеленський зрештою підтвердив на брифінгу погодження «формули». При цьому глава української держави запевнив, що влада в жодному разі не перейде «червоних ліній», але яких саме, не уточнив.

Не було офіційно оприлюднено й узгоджений державою текст, який фігурує під кодовою назвою «формула Штайнмаєра». І це може стати черговим приводом для збурення громадського спокою новим інформаційним вкидом з боку ЗМІ російських «миротворців». І не відомо, чим зрештою можуть скінчитися такі інформаційні диверсії, оскільки ні українські ЗМІ, ні речниця того ж президента Юлія Мендель, ні прес-служба його офісу до них не готові, бо замість того, щоби розвивати комунікацію з журналістами і суспільством, вони з усіх сил намагаються її обмежити.
 
Щодо самого тексту так званої «модифікованої формули Штайнмаєра» у редакції, прийнятній як для Києва, так і для Москви, його оприлюднив в інтерв’ю «Європейській Правді» глава МЗС Вадим Пристайко. За інформацією «Європейської правди», 1 жовтня формула була узгоджена саме у цій редакції. Отже наводимо його за публікацією даного видання.

«Нагадаємо, ця формула регулює, коли має запрацювати закон про особливий статус ОРДЛО, і звучить вона наступним чином:

«Закон набуває чинності о 20:00 за місцевим часом в день голосування на дочасних місцевих виборах в окремих районах Донецької та Луганської областей, які призначені та проведені відповідно до Конституції України та спеціальним законом України, що регулює проведення місцевих виборів у згаданих районах. Він діятиме на тимчасовій основі до дня публікації остаточних висновків місією БДІПЛ ОБСЄ по спостереженню за виборами, на основі усталеної практики БДІПЛ ОБСЄ, про відповідність у цілому дочасних місцевих виборів стандартам ОБСЄ та міжнародним стандартам демократичних виборів, а також українському законодавству і в якому міститься відповідь на питання, погоджене у Нормандському форматі, схвалене у Тристоронній контактній групі та направлене Україною у її запрошенні та Діючим головою ОБСЄ Директору БДІПЛ.

Цей Закон продовжує діяти на постійній основі у разі, якщо в остаточному звіті БДІПЛ ОБСЄ відповідно до усталеної практики дійде висновку про те, що дочасні місцеві вибори в окремих районах Донецької та Луганської областей були проведені в цілому відповідно до стандартів ОБСЄ та українського законодавства, відповідаючи на питання, погоджене у Нормандському форматі, схвалене у Тристоронній контактній групі та направлене Україною у її запрошенні та Діючим головою ОБСЄ Директору БДІПЛ».

(Примітка ЄП: можливе лише розходження у перекладі з англійської, якою початково формулювалася ця домовленість)».

Подано за публікацією https://www.eurointegration.com.ua/articles/2019/10/2/7101433/

Володимир Стецюк

Фото з відкритих джерел
 
Теги: Україна Росія формула Штайнмаєр узгодження ЗМІ громадсько-політичні процесишаблоны для dle 11.2
Додати коментар