Астрологія давніх оріїв

У Криворізькій міській дитячій бібліотеці №15 Вікторія Галєх презентувала свою нову книгу «Астрологічний світ «Рукопису Войнича» (Кривий Ріг: Видавець ФО-П Чернявський Д.О., 2019). Видання можна вважати унікальним, адже мова йде про зроблений авторкою контекстуальний переклад астрологічного розділу із загадкового стародавнього манускрипту, відомого як «Рукопис Войнича».

Вікторія Галєх

Слід зауважити, що вперше розшифрував окремі фрагменти таємничого рукопису, який до нього безрезультатно намагалися розкрити чимало дешифраторів, американець українського походження Джон Стойко. Розшифрувати манускрипт йому вдалося завдяки застосуванню у якості ключа української абетки. З’ясувавши, що для запису стародавнього тексту використовувалися лише приголосні літери, тобто голосні в тексті були відсутні, Джон Стойко склав своєрідну порівняльну абетку-дешифратор графем оригіналу з літерами кирилиці та латиниці. У 1978 році дослідник манускрипту опублікував книгу «Листи до Ока Божого», де й було подано розшифрування 9-ти з понад 230-ти сторінок тексту рукопису. Матеріали дослідження Джона Стойка було оприлюднено й в  Україні в часописі «Індоєвропа» («Послання Оріян Хозарам», «Рукопис Войнича» – пам’ятка древньої української мови і публіцистики, К., 1995).

Застосувавши винайдений Джоном Стойком мовний код стародавньої української писемності, Вікторія Галєх здійснила контекстуальний переклад астрологічного розділу рукопису в езотеричному ключі. Й зі сторінок стародавнього манускрипту постала дивовижна філософська система, яка веде до осягнення здобутків так званої орійської культури, що сповідує шлях становлення справжньої людини на земному плані буття.


Текст було взято з 12-ти діаграм із зображеннями традиційних символів зодіакальних сузір'їв. Кожен такий символ оточений тридцятьма мініатюрними жіночими фігурами, які тримають підписану окрему зірку. Як зазначає Вікторія Галєх, у «Рукописі Войнича» представлений зодіакальний цикл, який починається з Риб, а закінчується Овном, що відповідає старослов’янській зодіакальній системі, яка таким чином символізує поступовий процес переходу від еволюції до інволюції на земному плані буття.

Приміром, розшифрований текст із діаграми «Стрілець» виглядає так: «Гола ж вість боре бо зло. Вість у неволі бозій пові ту муку, бо зло. Вість нову каже пану Суст наш. Суть нині боре світ неволі ж. Світу нове каже пана віра гола. Суть на волі ж каже Ор. Вищу понесе коща суть волі ж. Не пужа свята та межа, вість же Суста».

Аналізуючи перекладені тексти, подані в зодіакальних діаграмах, Вікторія Галєх зазначає, що перед нами постає цілком логічна та узгоджена з астрологічними законами система світосприйняття наших далеких пращурів, давніх оріїв, які сприймали світобудову як цілісний аспект життя, котрий впливає на перебіг подій у світі та на людські долі.

Володимир Стецюк

Фото автора

Теги: ВікторіяГалєх книга переклад манускрипт орії астрологія презентаціяшаблоны для dle 11.2
Додати коментар