Революційних змін без революційної політичної сили не буває

З архіву української революції

Окрім російсько-терористичної війни, яка триває на Донбасі, сьогодні в Україні набирає обертів ще й війна олігархічна – за контроль над владою, ресурсами, фінансовими потоками, правоохоронними органами, збройними силами і взагалі контроль над контролерами… І в цій війні українське суспільство відчуває як ніколи гостро, наскільки залежить його безпека від справді незалежних і в той же час некорумпованих судів, прокуратури, міліції й дистанційованої від політичного впливу та політичних розбірок армії. Іншими словами, якщо всі ці державні інституції перебувають у кардинально протилежному стані, говорити про демократію й відповідний демократично-правовий режим в країні, яка начебто сповідує демократичні цінності й декларує свій проєвропейський шлях розвитку, не доводиться.

Гасло Майдану, січень 2014 р. 

Відтак найпершим завданням українського парламенту – принаймні його так званої демократичної коаліції – мали би стати деолігархізація, демонополізація та декорупцізація, без чого жодні реформи в країні просто неможливі. Разом з тим і без якісно нових правоохоронних органів таке надскладне масштабне завдання є невирішуваним. Отже – замкнене коло, розірвати яке звичайним політико-правовим шляхом неможливо. Тому постмайданні політичні сили, що представлені нині у владі, й неспроможні вирішити це надскладне завдання, адже такі речі можливо здійснити лише шляхом революційним – радикальними методами і рішучими діями. На жаль проголошена Революція Гідності, попри її революційні гасла, революційної сили – політичної партії або якогось революційного альянсу політичних сил – так і не народила. Але навіть якщо б таке й сталося, не лише авторитарна Росія, а й ліберальний Захід революційного шляху змін в Україні нізащо б не сприйняли. І це ще одне замкнене коло – зовнішнє, яке позбавляє українців можливості докорінно змінювати свою країну.

І все ж поява нової РУП – Революційної української партії, так само, як і Європейської революційної партії, лише питання часу, адже необхідність революційних змін вже давно назріла не лише в керованій псевдо ліберальними силами Україні, а й у самій ліберальній Європі.

Володимир Стецюк

Фото автора

Джерело: Сторінка автора в ФБ, 19 травня 2015 р.


Теги: Майдан революція зміни деолігархізаця демонополізаця декорупцізація РУП
шаблоны для dle 11.2
Додати коментар