Виступ, який спровокував силове протистояння на Грушевського

Після цього виступу на Всенародному вічі в Києві, який багато хто вважає провокаційним, почалося силове протистояння на Грушевського.

19.01.2014. Київ. Всенародне віче

Радикально налаштовані групи Майдану вимагають єдиного лідера спротиву й пропонують очільникам об'єднаної опозиції Віталію Кличку, Арсенію Яценюку та Олегу Тягнибоку визначитись із тим, хто з них очолить протестний рух і візьме на себе відповідальність за подальшу боротьбу проти режиму.

Ведучий: Просимо до слова одного з лідерів Автомайдану Сергія Кобу.
 
Говорить один з лідерів Автомайдану Сергій Коба 

– Я знаю, що ви зараз всі відчуваєте, тому що я відчуваю те ж саме. Я такий же, як і ви. Я гордий тим, що стою на цій сцені поряд з моїм нардом українським. Тепер я хочу щось зробити на цій сцені. Послухайте мене, будь ласка, уважно. Зробіть повну тишу. У нас є три лідери, які називають себе такими, але вони ніяк не можуть визначити поміж себе одного лідера, чого ми з вами прагнемо. Лідера спротиву. Підніміть, будь ласка, руки ті, хто хоче, щоби був один лідер спротиву! Дякую. Я хочу, щоби вони всі побачили, що народ хоче одного лідера. (Серед учасників віча лунають вигуки: «Народ лідер! На-род! На-род! На-род!»)
 
Дякую. Іще раз скажу: я не закликаю до будь-яких незаконних дій. Ми маємо діяти тільки законними методами. Всі ви знаєте, що таке «Автомайдан». Всі ви знаєте, що ми робимо для своєї країни. Ми стоїмо поруч з вами. І одного лідера нам потрібно – одного! Щоби він міг взяти на себе відповідальність. Вийшов і сказав: «Я беру на себе відповідальність! От за тим ми й підемо! Хто з цим погоджується, підніміть руку! (На Майдані піднімається ліс рук)

Дякую! Оце мій народ! Ще я хочу сказати, що «Автомайдан» нікого особисто не підтримує – ми є незалежні. Хай вони визначаються, а ми через пів години ідемо до Верховної Ради і будемо там стояти, поки всі депутати не приїдуть і не відмінять цей ганебний закон*. (*Маються на увазі диктаторські закони, прийняті 16 січня провладною реакційною більшістю парламенту з порушенням регламенту). 

Звертаюсь зараз до кожного депутата України: ви – народні обранці. Ви повинні зараз з нами стати біля Верховної Ради – пліч-о-пліч зі своїм народом. І ми будемо там стояти – я вам обіцяю! Ми будемо стояти, скільки потрібно – доки вони не прийдуть усі. Дзвоніть кожен своєму депутатові на його мобільний телефон! Нехай приїжджають! Я вірю, що в кожного з них іще залишилась совість. Кожен з них має прийти до сесійної зали і відмінити цей ганебний закон, за яким нас завтра саджатимуть до тюрем! За що? За те, що ми висловлюємо свою громадянську позицію?! Вони вже забрали в мене права! Забрали автомобіль! За що? Іще раз повторюю: якщо через пів години вони не визначать лідера, який візьме на себе відповідальність, ми мирним шляхом (я нікого не закликаю до незаконних дій) – ми мирним шляхом станемо навколо Верховної Ради. Всі, хто мене підтримує, беріть свої автомобілі й їдьте з нами. Ми будемо стояти до останнього, бо це наш останній шанс. Повторюю: зараз або ніколи! Всі збирайтеся до Верховної Ради! Будемо стояти, поки всі депутати не приїдуть. Вони повинні показати, що вони дійсно народні обранці! Тому мають бути зі своїм народом! Дякую. Слава Україні!

Записав Володимир Стецюк

Фото з архіву Володимира Стецюка

Теги: Майдан 19січня14 Віче Коба єдинийлідер Грушевського протистоянняшаблоны для dle 11.2
Додати коментар