Агрофірма мусить постійно кредитувати олігарха

Аналогів подібних розрахунків у світі, напевно, не існує. За словами керівника агрофірми, його підприємство мусить постійно кредитувати олігарха.

Керівник агрофірми, який побажав залишитись невідомим, стверджує, що його підприємство кредитує олігарха Ріната Ахметова, оскільки мусить платити його холдингу ДТЕК, який постачає електроенергію, на 2 місяці вперед. Тобто розраховується за фактично ще не спожиту електроенергію.

«На таких кабальних умовах ми мусили укласти з енергопостачальниками договір, – пояснює доволі курйозну господарську ситуацію керівник агрофірми. – Якщо б ми відмовились від таких умов, нас би просто відключили від енергопостачання взагалі».


У радянський період під такими знаками зазвичай писали: 
"Не влезай убъет". Сьогодні це розуміють, очевидно, без слів

Більш того, за словами керівника, від агрофірми вимагають, щоби вона доплачувала за попередній період і в разі зміни (звісно, у бік підвищення) тарифів.

«Тобто, якщо ми в квітні заплатили за споживання електроенергії в травні-червні, а в червні підвищились тарифи, то ми тепер заднім числом маємо доплачувати і цю різницю. – говорить керівник агропідприємства. – І нікого не хвилює, що ми вже фактично купили цю електроенергію і нам її відпустили. Ми ж не доплачуємо магазинам за куплені товари, якщо пізніше на них піднялися ціни. А в олігархів, виходить, особливі правила розрахунків, а точніше здирництва».

Отримавши від місцевого відділення РЕМ ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго» листа, мовляв, доплатіть за червень місяць, бо відбулося підвищення ціни на електроенергію, а якщо не доплатите, ми вас відключимо від енергопостачання, споживач електроенергії, звісно, мусить платити.

«Хоч там і не багато доплачувати – десь тисяча – півтори гривень, але вдумайтесь: ми кредитуємо власника-олігарха! А нам будь-який банк і копійки ніколи не дасть наперед безпроцентно! Проте олігарху, виявляється, ми маємо давати та ще й пеню сплачувати! І що дивує, про це всі знають – і всі мовчать», – зазначає господарник.

На відміну від тих, що мовчать, агрофірма спробувала зі здирниками судитися. Виграла в Дніпропетровському господарському суді першої інстанції, в апеляційному суді… А от у Верховному суді – не судилося.

«До Верховного суду нас навіть не запрошували, – пояснює керівник агрофірми. – Так що все вирішили без нас і згодом прислали листа, що ми таки винні, а тому мусимо платити. От і все «правосуддя»! Виходить, судитися з олігархами – то безнадійна справа, якщо навіть Верховний суд ухвалює неправосудні рішення на їхню користь».

Як з’ясувалося, на таких кабальних умовах отримує електроенергію не лише агропідприємство. Факт попередньої оплати за ще не спожиту електроенергію підтвердили й на інших підприємствах, а це означає, що така система здирництва з боку ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго» по відношенню до суб’єктів господарювання фактично діє по всій Дніпропетровській області. Уявляєте, в яку суму «кредиту» загалом все це виливається, якщо клієнтами компанії є понад 20 тисяч підприємств, установ і організацій і 1,5 мільйона побутових абонентів області!

Звісно, це не може не відображатися й на цінах, а в кінцевому рахунку – на гаманцях масового споживача. Тож виходить, що всім відомого олігарха, який в серпні минулого року став одноосібним власником Дніпрообленерго та Дніпроенерго, виявляється,  кредитує тепер фактично вся Дніпропетровська область, адже придбана ним найпотужніша в Україні енергопостачальна компанія є в області абсолютним монополістом, а відтак може диктувати свої умови споживачам.

Хоча самі енергопостачальники монополістами себе не вважають. За їхніми словами, ринкова доля холдингу ДТЕК у виробництві електроенергії не перевищує 26%, а це, мовляв, удвічі менше від ринкової долі, приміром, державного підприємства НАЕК «Энергоатом», який виробляє аж 57% електроенергії.

Звісно, в масштабах всієї України, ринкова доля холдингу ДТЕК, можливо, такою і є, але як це можна пояснити працівникам агрофірми та іншим споживачам Дніпропетровської області, яких енергопостачальник ставить у завідомо кабальні умови, користуючись саме своїм монопольним становищем у регіоні. …А ще, як це ми бачимо на прикладі вищезгаданої агрофірми, напевно, й корупційними методами захисту своїх інтересів у судах. Таким чином, менеджмент власника, очевидно, вже давно перекрив усі витрати на купівлю обленерго, отримуючи тепер супер прибутки. І в цьому йому дієво допомагають не лише Антимонопольний комітет і НКРЕКП, а й Верховний суд України.

Як наслідок, маємо абсолютно безправних споживачів і бідне населення, яке спочатку «кредитує» олігархів-монополістів, а потім мусить брати у держави субсидії, щоби отримати від них електроенергію, газ і комунальні послуги. Такий собі «ринок абсурду», на якому заробляють одиниці, а втрачають всі – насамперед держава, роль якої тут взагалі майже відсутня. А відтак відсутня й будь-яка перспектива вийти за межі абсурду.

P.S. Днями відзначали першу річницю роботи нового Верховного суду України. З цієї нагоди навіть відбулася конференція «Роль Верховного Суду в забезпеченні прав і свобод людини», яку відвідав Президент України Петро Порошенко. Виступаючи з промовою, глава держави зазначив: «Два роки тому ми лише мріяли про нову судову систему, нові підходи у роботі суду, нові зрозумілі правила процесів, які змінять підходи відповідальності та справедливості в нашій державі. І сьогодні крок за кроком ми  втілюємо їх у життя». …І саме в цьому місті мали би бути бурхливі аплодисменти.
 
Володимир Стецюк

Фото з відкритих джерел

Теги: Агрофірма ДТЕК кредитування олігарх ВерховнийСуд річниця конференція президентшаблоны для dle 11.2
Додати коментар