Огюст Роден і доповнена реальність

У Черкаському обласному художньому музеї працює благодійна виставка «Передчуття майбутнього», на якій представлені роботи знаменитого французького скульптора Огюста Родена та сучасних українських митців. 


Великий скульптурний проект поєднав у собі мистецтво французького імпресіонізму з творами сучасних митців і новітніми технологіями так званої «доповненої реальності». Поряд з всевітньовідомими скульптурами великого французького майстра Огюста Родена з колекції знаного українського мецената Ігоря Воронова, яка вважається одним із найбільших зібрань модерністського мистецтва у Східній Європі, можна побачити й твори сучасних митців Юрія Соломка, Віктора Сидоренка, Романа Мініна, Олега Тістола, Миколи Маценка, Юлії Беляєвої, Сергія Шауліса. Зокрема на виставці представлені роботи, виконані з використанням цифрових медіа. При наявності електронних гаджетів відвідувачі можуть побачити створену митцями доповнену реальність.

На виставці Огюста Родена в Черкаському обласному художньому музеї 
 
За визначенням мистецтвознавців, особливістю творчості Огюста Родена є синтез реалізму з новаторством. За таким же принципом влаштовано й експозицію в Черкаському художньому музеї, яка не лише відкриває мистецький простір для відчуття реальності і передчуття майбутнього, а й створює відповідні умови для дискусії щодо ролі мистецтва та його сприйняття в епоху технологічної революції, яка фактично на очах змінює світ.

Виставка сучасного мистецтва

Віктор Сидоренко

Доповнена реальність 
 
Сергій Шауліс
 
Володимир Сай. Керамічні начерки. Теплі кольори. 2017-2018, шамот, емаль

 
Благодійна виставка організована Фондом гуманітарного розвитку України та громадянською платформою #SOSмайбутнє. Зібрані кошти підуть на підтримку Черкаської дитячої художньої школи імені Данила Нарбута. Найбільша на Черкащині художня школа, де наразі навчаються майже 500 юних черкащан, опинилася перед загрозою закриття.

Дитяча художня школа 

За словами президента Фонду та ініціаторки громадянської платформи #SOSмайбутнє Наталії Заболотної, влітку до неї звернулися батьки учнів школи, стурбовані критичним становищем даного закладу. Зведена на початку ХХ століття історична будівля, в якій знаходиться художня школа, вже давно потребує серйозного ремонту. Протікає дах. Діти займаються в класах, які десятиліттями не ремонтувалися й не бачили нових мольбертів і меблів. Як наслідок, – перманентна загроза закриття, оскільки існуючі державні нормативи щодо проведення ремонтних робіт в цій історичній споруді по-іншому виконати неможливо.

Юлія Беляєва. Соціальна медитація, 2016, порцеляна. 
 
Отже порятунок художньої школи, яка носить ім’я художника зі славетного мистецького роду Нарбутів, став справою честі не лише для місцевої громади, а й усієї небайдужої української громадськості й найперше українських митців і меценатів.

Юрій Соломко. Моцарт

«Дати можливість юному поколінню українських митців розвивати свої таланти, а потім добиватися визнання на батьківщині та на міжнародній культурній арені – означає дати нашій країні шанс бути частиною глобального цивілізованого простору. Суспільства, яке дбайливо охороняє пам'ять про геніїв минулого і водночас старанно й невпинно плекає геніїв майбуття», – ці слова Наталії Заболотної, вивішені на банері в експозиції виставки «Передчуття майбутнього», може прочитати кожен з її відвідувачів. І можливо це передчуття майбутнього, викликане митцями та організаторами цієї незвичайної виставки, дозволить зрештою його наблизити, змінивши реальність на краще.

Виставка триватиме до 17 грудня.

Володимир Стецюк

Фото автора

Теги: Черкаси художніймузей виставка Роден сучаснемистецтво довненареальність художняшкола
 шаблоны для dle 11.2
Додати коментар