Віктор Пинзеник: «Позбавити людей майбутнього – це найгірше, що можна зробити»

З архіву Української революції

Це інтерв'ю з Віктором Пинзеником було записане 1 грудня 2013 року під час мільйонної акції протесту на Майдані Незалежності. Відомий економіст і політик вже тоді попереджав, що буде непросто, але ніхто не думав, що на стільки...

Хрещатик. 1 грудня 2013 р.

З проханням прокоментувати те, що відбувалося вчора на головному майдані країни, я попросив відомого політика та економіста Віктора Пинзеника, який скромно стояв серед натовпу, очікуючи оголошення лідерами опозиції та громадського протестного руху програми подальших дій.

–             Ви знаєте, – зазначив політик, посміхаючись, – достатньо побути тут п’ять хвилин – і не треба жодних коментарів.

–             Зрозуміло, але все ж таки…

–             Радує, радує воля людей, налаштованих на достойне життя. І вони неодмінно доб’ються цього достойного життя. Єдине, що тут треба було б сказати, ці речі ніколи не робляться легко й просто, але наявність такого величезного кола людей, які вболівають за святу справу, звісно, не може не радувати!

–             Що може означати відсутність реакції глави держави на те, що протягом лише кількох днів фактично відбулося збурення всього суспільства?

–             Це означає те, що нам треба міняти владу. Ми прекрасно розуміємо, чому ми рухаємось до Європи, – не тому, що це вектор на Захід, а тому, що ми рухаємось до стандартів, яких досягли європейські країни. Й саме цього бажає абсолютна більшість українців. І сьогоднішня акція – яскраве тому підтвердження.

–             Отже, шанси на зміну влади сьогодні в нас є?

–             Я гадаю, що завдяки активній позиції громадськості ми маємо хороший шанс на цивілізований вихід з тієї ситуації, яка склалася. Вона потребує негайного розв’язання, бо країна доведена до вкрай небезпечного стану. І виходом з цієї ситуації є, на мою думку, дострокові вибори – і парламенту, і президента України.

Віктор Пинзеник. Майдан Незалежності, 1 грудня 2013 р.

–             Сьогодні маємо чимало надто песимістичних прогнозів щодо стрімкого погіршення економічного становища України, що ви можете сказати з цього приводу як фахівець саме у цій галузі?

–             Щоби довго не говорити на цю вкрай непросту тему, можу висловитись лише таким чином: я не заздрю людям, які займатимуться в подальшому виправленням цієї ситуації, адже протягом багатьох років фактично нічого не робилося для її поліпшення, а лише намагалися пригладити, заганяючи країну у все більші борги. Але борги, яких ми набралися дуже багато, на жаль, саму проблему жодним чином не вирішують, а тільки її поглиблюють. Звісно, ситуація не є тупиковою і з неї має бути вихід, але він потребує абсолютно непростих рішень і дій, розуміння того, що бракує країні, щоби ми могли побачити бодай наш завтрашній день. Саме це й турбує переважну частину наших співгромадян, в тім числі й мене, адже я теж хочу побачити завтрашній день, але я його не бачу. Отже, тримати й надалі 45 мільйонів людей у такому стані, коли вони не бачать свого майбутнього, влада, якщо вона дійсно є владою відповідальною, не має жодного права. Звісно, всі тверезомислячі люди розуміють, що ми не змінимо ситуацію на краще за один день, але вони, напевно, хотіли би бачити хоча б ту дорогу, якою ми маємо йти до цього, адже позбавити людей майбутнього – це найстрашніше, що можна зробити.

–   Ви можете сказати, що в опозиції вже є якийсь план дій, який дозволить повернути людям майбутнє?       

–             Гадаю, зараз ми про це почуємо, але питання не лише в тому, який саме план дій може запропонувати опозиція. От, скажімо, хто ще днів десять тому міг повірити в сьогоднішні події? Чи впливає це на поведінку політиків і їхні дії? Безумовно. Очевидно, ще кілька днів тому ще ніхто не ставив би питання про дострокові вибори президента й парламенту, а сьогодні такий неймовірний протестний підйом, який ми маємо наразі в суспільстві, дає право говорити саме про це. Тому, які будуть подальші дії щодо виведення України з глибокої кризи, залежатиме не лише від опозиції. Гадаю, за даної політичної напруги, яка виникла в суспільстві, і поведінка політиків, і рішення та дії, до яких вони вдаватимуться, будуть багато в чому залежати від обставин, що виникатимуть. Чесно кажучи, мало хто міг очікувати, що в когось підніметься рука на дітей, на студентів, але це сталося і, звичайно, радикально вплинуло на ситуацію. І те, що люди не побоялися якихось жорстких дій, на які налаштована діюча влада, щоби унеможливити подальше розгортання масових акцій протесту, і все ж таки прийшли сьогодні на цей революційний Майдан, якраз і дає надію на позитивні зміни, які мають відбутися саме під тиском громадськості. І таку віру й надію на здатен дати жоден політик, а тільки сам народ, який хоче мати краще майбутнє. Єдине, що треба усім нам усвідомити: це не трапиться завдяки якійсь одній одномоментній дії, а потребує наших постійних спільних зусиль.
 
2 грудня 2013 р.
  
Володимир Стецюк

Фото Сергія Великодного
 
Україна 1грудня акція протест Пинзеник майбутнє постійні зусилля

Джерело: Сторінка в Facebook від 2.12.2018
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=597830793618051&set=a.156116681122800&type=3&theaterшаблоны для dle 11.2
LouieDen
Мы тоже так думаем ----- стоимость работ по дренажу

  • Подобається
  • 0
Додати коментар