Польська шокова терапія і постійний український шок

Кажуть, що Україна відстала від Польщі в соціально-економічному розвитку років на 40-50. Напевно щодо розвитку обох країн можна застосувати й громадсько-політичний вимір, адже саме громадсько-політичні процеси зазвичай передують соціально-економічним, створюючи для них відповідні передумови. 

На початку 80-х під час правління генерала Войцеха Ярузельського, коли в Польщі було впроваджено військовий стан, польське суспільство досить активно не сприймало комуністичної ідеології й побудованої на ній облудної інформаційно-пропагандистської політики тодішнього режиму. Тому в вечірній час, коли виходила в ефір інформаційна програма на кшталт радянської програми «Врємя», поляки демонстративно вимикали телевізори і виходили на вулиці дихати свіжим повітрям.

Невдовзі в країні розпочалися стрімкі політичні зміни, каталізатором яких виступила легендарна революційна профспілка «Солідарність» на чолі з Лехом Валенсою. Досить рішуче в Польщі було проведено антикомуністичну люстрацію і так звану шокову терапію в економіці, впроваджену Лєшеком Бальцеровичем. Здійснивши справжнє економічне диво, Польща дуже швидко інтегрувалася в Західний світ і є на сьогодні однією з найперспективніших країн Євросоюзу.

У тих же 80-х Україна пережила оголошену комуністами так звану перебудову, а в 90-х – здійснений знову ж таки комуністами «розпад Радянського Союзу» і створення на його уламках незалежних посткомуністичних держав, у тім числі й України. За мовчазної згоди українського населення вже колишні нелюстровані комуністи дуже вправно провели роздержавлення і прихватизацію загальнонародної власності. Саме в цей час Польща стрімко проводила радикальні економічні реформи, але колишні українські комуністи, які так і залишилися біля державного керма, однак вже з прихватизованим ними державним майном, заявили, що шокової терапії українцям не треба. Мовляв, Україна має йти своїм особливим шляхом.

«Україна на шляху реформ»

І ось українців, знову ж таки за їхньої мовчазної згоди, вже майже 30 років поспіль ведуть особливим шляхом. Як виявилось, особливість цього шляху полягає в тому, що українське населення, яке обіцяли вберегти від шокової терапії, таки перебуває в шоці, але не в тимчасовому, а в постійному… Однак без реформ, без майна, без європейських зарплат, але з європейськими цінами. Відтак, маючи квітучу землю, незліченні природні багатства і неабиякий економічний потенціал, роботящі й кмітливі в роботі українці стали до сьогодні однією з найбідніших вимираючих націй світу. При цьому вони продовжують сидіти вечорами біля телевізорів, слухаючи брехливі інформаційно-пропагандистські програми посткомуністично-олігархічного телебачення, і виходити на свіже повітря поки-що не збираються. Тож український шок триває, а відставання України від усього світу невпинно збільшується.
 
Володимир Стецюк

Фото з відкритих джерел
 
Теги: Польща Україна декомунізація люстрація реформи терапія прихватизація шокшаблоны для dle 11.2
Jamesham
Мы снова двигаемся вперед, к звездам ----- https://scabinet.ru/nalogovaya/ ----- мы просто оставили это здесь ----- Вход в личный кабинет Альфа-Банка

  • Подобається
  • 0
LouieDen
Зацените сайт djn ----- проект дренажной системы

  • Подобається
  • 0
JamesCoelT
сбербанк онлайн Личный кабинет ----- Здесь должно быть слово - ок, оно есть ------ http://www.praedium.ru/catalog/prodazha-ofisov/ ----- Дополнительно, бонусом https://urozhayka.ru/

  • Подобається
  • 0
Додати коментар