Юридична освіта за новими стандартами і …доступними цінами

Два роки тому в Криворізькому національному університеті було започатковано вищу школу права. Цей процес розпочався зі створення в провідному вищому навчальному закладі регіону окремої кафедри права. Отримавши ліцензію Міністерства освіти і науки України на здійснення освітньої діяльності в галузі права, вже третю поспіль вступну кампанію навчальний заклад прийматиме абітурієнтів, які оберуть навчання за новітніми освітніми технологіями по спеціальності «Право». Про амбітні плани кафедри щодо подальшого впровадження нових освітніх стандартів розповідає керівник проєкту, доктор юридичних наук Валерій Юсупов.

 Валерій Юсупов
 

- Чим викликана поява кафедри права в Криворізькому національному університеті, коли всі говорять сьогодні про перенасиченість ринку праці фахівцями юридичного профілю?
 
- КНУ є єдиним в Україні національним університетом, який розташований не в обласному центрі. Це є певним виключенням в освітній системі України, яке підкреслює, що Кривий Ріг – особливе місто, де мешкає шоста частина населення області й заробляється третя частина доходів обласного бюджету. Тобто, це дуже багате місто, яке має потужну промислову базу і дуже велику перспективу. Як кажуть фахівці, залізорудних покладів має вистачити ще років на триста. Отже місто має неабиякий потенціал для подальшого розвитку. Тому Кривий Ріг є не просто містом, а містом великої промисловості й науки, бо для того, щоби видобувати залізну руду, варити чавун, сталь і давати прокат, необхідно постійно вдосконалювати технології й створювати щось нове, щоби успішно конкурувати на світовому ринку. Разом з тим для цього потрібна й належна освітня база, яка має відповідати як сучасним вимогам ринку праці, так і власне самого ринку освітніх послуг. Саме тому Кривий Ріг можна вважати і містом студентів. Навчатися різноманітним гірничим спеціальностям щороку до нас прибуває й чимало студентів з інших країн, де є гірничодобувна промисловість, зокрема з азійських і африканських. І те, що в університеті з’явилася нова спеціальність «право», це зовсім не випадковість, а якраз є свідченням того, що навчальний заклад розвивається й намагається міцно стояти на ногах. Так що університет, можна сказати, тільки починає розправляти свої крила, і в цьому процесі безпосередню участь буде брати створена два роки тому кафедра права.

- Отже, ви вийшли на ринок освітніх послуг в галузі права. А з іншого боку, ми знаємо про те, що цей ринок досить перенасичений пропозицією. Як кажуть, фахівців з дипломами юристів і економістів на сьогодні в Україні підготовлено на багато років наперед. Тобто у вас надто непросте завдання – запропонувати якісно новий освітній продукт, який може користуватися попитом. То що ви можете запропонувати своїм майбутнім студентам?
 
- По-перше, у нас є команда. І це найголовніше, що потрібно для успішного виконання складних завдань, які стоять перед нами. Це колектив однодумців, які переконані, що маємо діяти тільки так і жодним чином не інакше, щоби бути конкурентоздатними на цьому перенасиченому ринку. Це люди, які готові запропонувати абсолютно нові підходи з застосуванням новітніх освітніх технологій, що й дозволить зрештою мати якісно новий освітній продукт, якого потребує сучасний ринок освітніх послуг і власне ринок праці. Тому ми сподіваємось, що за той час, який маємо до чергової вступної кампанії, ми таки зможемо переконати майбутніх абітурієнтів прийти саме до нас. Додають нам упевненості в тому, що ми наберемо на навчання потрібну кількість студентів, і той досвід, який ми маємо, і наші фахові можливості та рівень знань, який ми готові їм запропонувати. Окрім цього ми маємо дуже велику підтримку університету.

- І все ж якими особливостями ви плануєте привабити молодих людей, що мають намір отримати юридичну освіту?

- Найперше – це орієнтир на класичну базову юридичну освіту з застосуванням новітніх технологій. Ми пропонуємо вивчення права за чотирма основними спеціальностями – суддя, прокурор, адвокат і нотаріус. По-друге, це орієнтир на специфіку нашого міста та регіону – тобто поглиблене вивчення правових аспектів, пов’язаних з гірничодобувною і металургійною промисловістю, охороною праці, екологічною проблематикою тощо. Будемо вивчати зокрема такі нові дисципліни, як гірниче право, екологічне право, медичне право, акцентовано вивчатимемо особливості інтелектуальної власності в галузі ІТ технологій, приділятимемо належну увагу бізнес адвокатурі тощо. Тобто всі галузі права у нас будуть охоплені.

- Гірниче право – це своєрідний ексклюзив в Україні чи десь вже є певний досвід викладання даної дисципліни?

- Звісно, гірниче право у нас на сьогодні ще мало де викладається, але його вже вивчають, зокрема в Івано-Франківську. Тож ми вважаємо, що пріоритетне вивчення цієї дисципліни має бути і в нашому гірницькому регіоні.

- Які ще акцентовані напрямки вивчення права, що з вашої точки зору можуть користуватися високим попитом, ви готові запропонувати майбутнім студентам?

- Окрім тих, що я вже назвав, це, скажімо, арт-право. Також слід зазначити, що дуже не вистачає фахівців і в галузі охорони інтелектуальної власності – тобто фіксації права інтелектуальної власності. Особливо складним питанням є охорона права власності в галузі ІТ технологій. Також враховуючи той факт, що на сході нашої країни йде війна і в зоні бойових дій всіляко порушуються права людини, ми будемо акцентувати увагу й на правових аспектах захисту прав людини в умовах військового конфлікту.

- Я так розумію, що розпочинаючи таку досить непросту роботу, ви вже визначилися, на чий досвід у зазначених галузях ви найперше будете спиратися – це переважно іноземний досвід чи вітчизняний?

- Безумовно іноземний, оскільки вагомих вітчизняних напрацювань у зазначених галузях ми, на жаль, поки що не маємо. Я мав змогу ознайомитись з методикою викладання права у Гарварді. Цікавився тим, як викладаються правові дисципліни в університетах інших країн, які досягли значно більших успіхів, ніж наша вітчизняна вища школа. Тобто ми налаштовані все найкраще, що є на сьогодні на освітньому ринку в галузі права, впроваджувати в процесі нашої подальшої освітньої діяльності.

- Які основні принципи цієї освітньої роботи ви вже сформулювали для себе?
 
- Найперше – це академічна доброчесність. Тобто ми налаштовані всіляко підтримувати студента, який хоче отримувати знання. І ми будемо все робити для того, щоби він отримував не лише знання, а й ті навички, які мають суто практичний сенс. У той же час ми будемо всіляко протидіяти тому, щоби хтось міг отримати диплом, не маючи для цього відповідних знань і навичок. Студент, який не бажатиме навчатися, буде автоматично відраховуватись, щоби він не заважав тим, хто бажає. Можу сказати, що академічна доброчесність, це один з головних принципів, на якому базуватиметься робота нашого колективу.

- Тобто це ще й питання довіри – як з боку студентів, так і з боку потенційних роботодавців?

- Ми маємо постійно тримати руку на пульсі, щоби знати, який саме фахівець  потрібен роботодавцю і чого він від нього очікує. Окрім цього, і студент буде знати, чому він може у нас навчитися і де він зможе працювати, коли отримає вищу юридичну освіту. І я можу запевнити, що він реально буде володіти тими знаннями, які матимуть практичний сенс.

- Таким чином, напередодні вступної кампанії ви пропонуєте майбутнім студентам що?

- Нові стандарти якісного навчання і нормальні людські умови для навчального процесу – світлі й теплі аудиторії, не в аварійному стані, а пристойні меблі, на яких можна комфортно проводити заняття. Крім того, студенту буде де поснідати, випити кави, відпочити або зайнятися спортом. Для тих, хто мешкає у віддалених районах або за межами міста, буде можливість оселитися в гуртожитку. Це по-перше. По-друге, ми добре знаємо, який саме фахівець потрібен потенційному роботодавцю, що повинен вміти наш випускник, а відтак у разі набуття ним відповідних якостей гарантувати йому працевлаштування. І по-третє, варто нагадати, що університет є найвищою ланкою в системі освіти. Зокрема Криворізький національний університет посідає досить пристойне місце серед інших навчальних закладів даного типу, має гарну освітню базу, а відповідно високий освітній рівень і гарну репутацію, про що свідчить і його почесне місце в загальнонаціональному рейтинговому списку. Отже, маючи такі складові, ми сподіваємось на прекрасний результат нашої спільної роботи з майбутніми студентами.
 
- Високий рівень освіти, очевидно, передбачає й відповідний рівень її вартості. Скільки коштуватиме навчання на кафедрі права КНУ і чим ви відрізнятиметесь у цьому відношенні від інших вишів?
- Спільно з керівництвом університету нами було прийняте рішення про те, що на початковому етапі розвитку кафедри, десь на п’ятирічний період, ми зменшимо вартість навчання, порівняно з іншими навчальними закладами, десь на 10 – 15 відсотків – з тим, щоби зацікавити потенційних абітурієнтів  іти навчатися саме до нас.

- Чого вже вдалося досягти за два роки роботи Вищої школи права в межах Криворізького національного університету?

- Найголовніше те, що протягом даного періоду студенти, які безпосередньо навчаються за спеціальністю «право», а також ті, що вивчають інші спеціальності, але обрали для навчання деякі наші дисципліни, змогли переконатися у високій якості знань, отриманих ними у відносно стислі терміни. І цей високий рівень отриманих знань дозволить їм стати в майбутньому якісними й затребуваними фахівцями у галузі права.

Справа в тім, що дисципліни, які викладаються на нашій кафедрі, можуть вибірково вивчатися і студентами інших спеціальностей.
Порадившись зі своїми старшими колегами, які вже мали досвід роботи з нами, новачки залюбки обирають саме наші дисципліни. Більш того, ми маємо студентів, які прийшли до нас навчатися, продовжуючи одночасно навчання на тих спеціальностях нашого університету, які вони обрали раніше. І такі студенти мають право вступити до нас одразу на другий курс, не складаючи при цьому ЗНО.

Слід іще зазначити, що для студентів саме нашої спеціальності стала надзвичайно привабливою започаткована на кафедрі досить цікава традиція літньої практики. Щороку вони беруть участь у достатньо складному конкурсі, призначеному до того ж для студентів старших курсів, виборюючи для себе право проходити літню практику у вигляді стажування в одній з провідних корпорацій нашого міста. Окрім безцінних практичних навичок вони отримують при цьому і достатньо відчутну матеріальну винагороду.

І на завершення скажу, що у своїй роботі ми не допускаємо недоброчесності або якихось формальних підходів до процесу навчання. І це може підтвердити будь-який наш студент або колега. Саме на таких принципах і підходах ми й вибудовуємо стратегію подальшого розвитку нашої Вищої школи права, яка, я переконаний, стане взірцевим осередком якісної правової освіти.

Розмовляв Володимир Стецюк

Теги: КривийРіг КНУ Юсупов кафедра право набір абітурієнтишаблоны для dle 11.2
Brusanweith
Народ кто желает играть в современные игры на высоких настройках с динамичными теняими даже на самых слабых ПК или ноутах. Без лагов и фризов (Но нужен более менее нормальный инет). Читайте статья по настройке компа здесь. Видео по установке и настройке смотрите тут. Играю уже пол года на ведре 2005 г. Буду рад кому помог разорить буржуев игровой индустрии!!!

 • Подобається
 • 0
MHR Writer UK
I wish more writers of this sort of substance would take the time you did to explore and compose so well. I am exceptionally awed with your vision and knowledge. MHR Writer UK

 • Подобається
 • 0
link building services company
This is truly an practical and pleasant information for all. Thanks for sharing this to us and more power link building services company

 • Подобається
 • 0
contract manufacturing services
I really appreciate the kind of topics you post here. Thanks for sharing us a great information that is actually helpful. Good day!contract manufacturing services

 • Подобається
 • 0
Webdesign
If your looking for Online Illinois license plate sticker renewals then you have need to come to the right place.We offer the fastest Illinois license plate sticker renewals in the state. Webdesign

 • Подобається
 • 0
Ebay Pakistan
I definitely enjoying every little bit of it and I have you bookmarked to check out new stuff you post. Ebay Pakistan

 • Подобається
 • 0
Ab king Pro in Pakistan
Super site! I am Loving it!! Will return once more, Im taking your food additionally, Thanks. Ab king Pro in Pakistan

 • Подобається
 • 0
For Free Guest Posting Services 2019
I think this is one of the most significant information for me. And i’m glad reading your article. But should remark on some general things, The web site style is perfect, the articles is really great : D. Good job, cheers For Free Guest Posting Services 2019

 • Подобається
 • 0
Digital software download
I think this is one of the most significant information for me. And i’m glad reading your article. But should remark on some general things, The web site style is perfect, the articles is really great : D. Good job, cheers Digital software download

 • Подобається
 • 0
paint spray booths
I think this is one of the most significant information for me. And i’m glad reading your article. But should remark on some general things, The web site style is perfect, the articles is really great : D. Good job, cheers paint spray booths

 • Подобається
 • 0
iPhone Repair Dubai
Great survey. I'm sure you're getting a great response. iPhone Repair Dubai

 • Подобається
 • 0
dssd
I think this is one of the most significant information for me. And i’m glad reading your article. But should remark on some general things, The web site style is perfect, the articles is really great : D. Good job, cheers Panama Facebook page statistics

 • Подобається
 • 0
ali khatri
Thank you so much as you have been willing to share information with us. We will forever admire all you have done here because you have made my work as easy as ABC. carpet cleaner

 • Подобається
 • 0
Free Guest Posting Site List
For those of you who are not quite familiar with content marketing, blogging and SEO, guest posting is an act of writing and publishing a blog post or an article on someone else’s blog or website. Your work may or may not be compensated financially. This purely depends on whether the website/blog offers a financial incentive for your contributions. Free Guest Posting Site List

 • Подобається
 • 0
jewelers houston texas
He studied to be a priest and spent time in prison for his beliefs. However, after Emperor Constantine legalized Christianity, Nicholas was elected Bishop of Myra.jewelers houston texas

 • Подобається
 • 0
free chat
This is my first time visit to your blog and I am very interested in the articles that you serve. Provide enough knowledge for me. Thank you for sharing useful and don't forget, keep sharing useful info: free chat

 • Подобається
 • 0
afiya ali
Thanks for the nice blog. It was very useful for me. I'm happy I found this blog. Thank you for sharing with us,I too always learn something new from your post. http://theuniversalseduction.com/articles/toxic-spraying-is-worst-in-the-sunbel
t-where-the-most-retirees-are

 • Подобається
 • 0
afiya ali
Outstanding article! I want people to know just how good this information is in your article. Your views are much like my own concerning this subject. I will visit daily your blog because I know. It may be very beneficial for me. http://www.snowshoefilms.com/rbertell.html

 • Подобається
 • 0
metafilter
Wow, excellent post. I'd like to draft like this too - taking time and real hard work to make a great article. This post has encouraged me to write some posts that I am going to write soon. http://ask.metafilter.com/208996/Portlandia-bound

 • Подобається
 • 0
sdsd
If you are looking for more information about flat rate locksmith Las Vegas check that right away. https://www.przepisnabiznes.pl/pomysly-na-biznes/51-uslugi-fizjoterapeutyczne.h
tml

 • Подобається
 • 0
check plagiarism
If you are looking for more information about flat rate locksmith Las Vegas check that right away. check plagiarism

 • Подобається
 • 0
sdsd
I found so many interesting stuff in your blog especially its discussion. From the tons of comments on your articles, I guess I am not the only one having all the enjoyment here! keep up the good work... 918kiss login official website

 • Подобається
 • 0
dallas
All your hard work is much appreciated. Nobody can stop to admire you. Lots of appreciation. http://dallas.pl/viewtopic.php?t=2661&start=15

 • Подобається
 • 0
Jeffrey Harmon
And in the event that you are taking a gander at betting on the web in Malaysia Must investigate different data about that online club first. https://918kissapps.com/

 • Подобається
 • 0
hollis
especially when and where to play the game within 1 month. Most importantly, don't use the rest of the money for playing or lending to anyone, as this will not lead to more debt. You should only play with the listed money and then stop playing next month. Doing so will not cause stress and owe all other money. Don't worry, this will also help you become a good game rule.

 • Подобається
 • 0
918kiss
You can use the promotion every day, as 918kiss login official website long as you transfer money and regularly use our online casino website, just behind you will get every the balance. Anyone who recommends a pal to become a zealot of our online casino. every online game area in 918kiss online casino. This clear bill will solitary be granted in the manner of like the rules we set. If you have obtained DG free casino savings account and recharge for the first time, no situation if it increases or decreases. online gambling website, both supplementary and dated customers, can transfer child support every day.

 • Подобається
 • 0
hassan
This is very appealing, however , it is very important that will mouse click on the connection: buying codeine online

 • Подобається
 • 0
EugenePhore
кабель кг гост ----- Золотые слова, дружище ----- быстрые займы ----- Мнгновенные займы ----- букмекерская контора Винлайн ----- Сыграй и выйграй ----- турецкий сериалы на русском языке смотреть онлайн

 • Подобається
 • 0
Додати коментар