«Багатокрапка…» в акриловій феєрії кольорів

Виставка живопису відомого художника Юрія Зеленого в Криворізькому історико-краєзнавчому музеї. 

У Криворізькому історико-краєзнавчому музеї працює виставка живопису «Багатокрапка…» яскравого представника криворізької школи абстракціонізму та сюрреалізму Юрія Зеленого. Художник показує свої пейзажні роботи 2011 – 2018 років, написані в техніці акрилу. В експозиції представлені також два автопортрети, виконані пастеллю.

«Світло крізь фіолет», полотно, акрил, 2018

Віртуозне поєднання кольорів, оригінальне художнє бачення й філософське сприйняття природного розмаїття світу дозволяють художнику творити справжнє диво, яке виливається на полотна акриловою феєрією весни («Весна»), ранку («Ранок»), світла («Світло крізь фіолет»), вітру («Вітер») чи то переданого в кольорах звуку («Звук»).
Власне таким же розмаїтим виглядає й життя самого митця.

Автопортрет, папір, пастель, 2012

Юрій Зелений народився 1949 року в місті Канську Красноярського краю в сім’ї репресованого українського художника Костянтина Григоровича Зеленого. З 1968 року проживає в Кривому Розі. Працював художником-оформлювачем в майстернях криворізьких підприємств. У 1974 році вперше став учасником художньої виставки, а з 1982 року почав активно брати участь у міських, обласних і зарубіжних виставках і фестивалях. Особливо яскраво проявив себе як непересічна творча особистість у складі мистецької групи митців Молодіжного центру «Сплав», який у 1985 – 1991 рр. був потужним творчим осередком криворізького андеграунду. В 1989 році пройшли перші персональні виставки Юрія Зеленого в Дніпропетровську та Одесі, а в 1993-му – в Харкові.

«Цвітіння», полотно, акрил, 2013

У 1994 – 1999 рр. художник жив і працював у Болгарії, в 2000 – 2008 рр. – в Китаї та Німеччині.

Понад 20 років Юрій Зелений творчо співпрацює з художником Лідією Глускіною. У їхньому спільному творчому доробку – близько 100 картин (цикл «Еко-Біо», «Передчуття нової епохи», «Діви») і понад 50 художніх виставок.

«Озеро», полотно, акрил, 2013

У 2010 році Юрій Зелений став членом національної спілки художників України. Відомий також як автор поетичних і прозових творів переважно філософського змісту. Входить до Криворізького міського літературного об’єднання при альманасі «Саксагань», де друкує свої поетичні та прозові твори.

«Подорож кольору. Літо», полотно, акрил, 2015 
 
Однак справжнім покликанням Юрія Зеленого залишається образотворче мистецтво. Художник плідно працює в галузі станкового живопису, графіки та декоративно-монументального мистецтва. Основні жанри – пейзаж, портрет, абстрактна композиція. Основні техніки – акрил, олія, гуаш, пастель, акварель. Тематика творів – Земля, Космос, астральний Світ, Людина. Найбільш визначні твори – «Він людина», «Душа світлого ранку (1998), «Пам’ять минулого» (1998), «Болгарське дерево» (1999), «Гея» (1999), «Три грації» (2000), «Дзвін кришталевий» (2015), серія «Весна на островах», серія «Мотиви однієї місцевості. Мирівське», серія «Подорож кольору» (2015), цикл «Багатокрапка…» (2015 – 2018), серія робіт у техніці епоксидних смол. Чимало робіт Юрія Зеленого зберігається в приватних колекціях у багатьох країнах світу.

«Вітер», полотно, акрил, 2018

Художня виставка Юрія Зеленого «Багатокрапка…» є, безумовно, етапною. Вона переконливо засвідчує, що художник у постійному творчому пошуку, а відтак слід очікувати від нього продовження феєрії кольорів.

«Синя ніч», полотно, акрил, 2016

Власне, про це говорить і сама назва виставки, адже після багатокрапки, як правило, буває ще багато всього попереду.
 
Володимир Стецюк

 Теги: КривийРіг музей виставка Багатокрапка художник ЮрійЗелений феєріяшаблоны для dle 11.2
Додати коментар