Путіна планують зробити «народним царем»

Путін має намір іти на черговий президентський термін. …Але без «Єдиної Росії». Про це стало відомо після нещодавніх місцевих виборів, результати яких, звісно, мали засвідчити рівень довіри у російському суспільстві як до партії влади, якою є наразі «Єдина Росія», так і до самого очільника держави. Як відомо, за існуючих російських політичних стандартів і нинішніх запитів господаря кремля цей рівень має відповідати незаперечному авторитету лідера нації – тобто сягнути на президентських виборах за 80 відсотків. Чи вистачить Владіміру Путіну електорального ресурсу для досягнення такого карколомного результату в умовах гібридної війни з Україною, протистояння з Заходом, посилення західних економічних санкцій і фактичної міжнародної ізоляції? І що для цього планує вжити путінський режим? Про це в публікації одного з російських інтернет видань. 


Путін піде новим шляхом?

Президентська кампанія розпочалася. Стратегія відома. Деякі регіони вже працюють. Хто може стати на шляху Путіна?

«Очень приятно, царь!» Колаж КорреспонденТ.net

Стала відома стратегія просування Владіміра Путіна у президенти Росії. Про це повідомив кореспондент УтроNews. А якщо стратегія відома, то можна вважати, що президентська кампанія розпочалася. Стратегія, напевно, розроблялася заздалегідь. Чекали лише результатів виборів 10 вересня, щоби внести необхідні корективи.

Незважаючи на те, що всі 16 губернаторів від «Єдиної Росії» перемогли, в Москві партія не змогла виконати завдання президента. І винен у цьому, безумовно, мер Москви Сергєй Собянін. «Об’єднані демократи», ведені Дмитрієм Гудковим и Максимом Кацем, провели 266 депутатів у муніципальні зібрання.

І це поставило під сумнів перемогу Сергєя Собяніна на виборах мера Москви в 2018 р. Однак ці вибори пройдуть після президентських. І все залежить від того, чи вирішить Владімір Путін надати Сергєю Собяніну свою підтримку після такої «підстави» 10 вересня.

А в тому, що Владімір Путін переможе на президентських виборах, сумнівів немає. Важливо, як переможе. Тому для нього й було розроблено цілковито нову стратегію.


Новий образ Путіна?

Планується, що про своє бажання балотуватися в президенти Владімір Путін заявить в рамках якогось великого громадського заходу. І це може відбутися вже восени. Наступним етапом стане безпосередньо реєстрація, яка відбудеться в терміни, встановлені законом.

Відмітною особливістю нової стратегії Путіна буде те, що він піде на вибори, як самовисуванець, а не від партії «Єдина Росія». І це рішення президента, напевно, змусило замислитись лідерів партії. Їм не довіряють?

Як виявилось, не лише їм, а й губернаторам. Мабуть, в адміністрації президента розуміють, що чиновники будуть діяти старими методами, які вже не знаходять відгуку у виборців.


Як забезпечити рекордну явку? 

Завдання бачиться в тому, щоби мешканців Росії не зганяти на вибори, а вони самі мають з радістю прийти на виборчі дільниці й віддати свої голоси за Владіміра Путіна. І, звісно, головним показником стане явка виборців і процент відданих голосів.

У 2012 р. Владімір Путін набрав 63.6% голосів при явці в 65.3%. Не набрав 50% Путін лише в Москві. Очевидно, що в 2018 р. обидві цифри мають бути вищими. А для цього потрібно створити новий образ Путіна – доступного для кожного жителя країни президента.

За останніми опитуваннями діяльність Владіміра Путіна на посту президента схвалюють 83% жителів Росії. Ось такими цифри і мають бути. І не менше.


Як це зреалізувати?

Владіміра Путіна планують зробити «народним кандидатом». І якщо в 2012 р. за нього агітували 499 тис. лідерів думок, багато з яких проживали в Москві й Санкт-Петербурзі, то зараз їх має бути значно більше. І проживати вони повинні не лише в крупних містах. Через довірених осіб Путін має «прийти в кожен дім».

Наразі Кремль очікує від регіонів списки лідерів громадської думки з числа спортсменів, діячів культури, благодійників, які користуються популярністю й повагою. І деякі регіони такі списки вже надали.

Відчиніть, я від Путіна!

Агітатори від імені Путіна будуть стукати в кожен дім, але проблема в тому, що в цій ролі не планують використовувати депутатів. Тобто, збирати накази й агітувати будуть звичайні люди. Фактично вони стануть посередниками між виборцями й Путіним.

Зрозуміло, що вони не будуть особисто вирішувати питання даху, що протікає, або каналізації. Все це ляже на місцеві адміністрації й стане черговою перевіркою їхньої дієздатності. Тільки доручення будуть іти нібито особисто від майбутнього президента. І ті, хто з ними не впорається, згодом можуть за це поплатитися. Тому вже зараз можна спрогнозувати чергову «велику чистку» після президентських виборів.


Місія нездійсненна?

Уральські регіони до складання списків вже приступили. Цікаві не стільки персоналії, як підходи губернаторів. Свердловський, Євгеній Куйвашев, запропонував людей, яким вірить сам. Враховуючи репутацію губернатора й один з найнижчих відсотків, набраних ним на минулих виборах, вибір Куйвашева може бути поставлений під сумнів.

У Челябінській області довіряють бардам, спортсменам і громадським діячам. До списків потрапили бард Олег Мітяєв, боксер Сергєй Ковальов, хокеїсти Євгеній Кузнєцов і Максим Якуценя. Звісно, після проведених губернатором Борисом Дубровським консультацій.

У Тюменській області губернатору Владіміру Якушеву політологи порадили пошукати «нові обличчя» у соцмережах. Тільки обережно, бо хтозна, на кого можна напоротися. У соцмережі він одна людина, а в житті – зовсім інша. І це абсолютно вірно.

ХМАО представить бізнесменів і политиків, а Ямал – громадських працівників і активістів, які більш-менш на слуху в муніципалітетах. У Пермському краї говорять, що є з кого вибирати, але очікують рішення губернатора Максима Решетнікова. У Курганській області відомі люди – депутати або політики, але вони не рекомендовані Москвою, тому губернатору Алєксєю Кокоріну з вибором доведеться тяжко.

Загалом, незважаючи на розумні міркування політологів щодо корисності представлених людей у Москві, про те, що вони не повинні бути друзями губернаторів, вся ця затія з вибором бачиться нездійсненною.

У чиновників зазвичай так – або ти в «обоймі», або ні. А якщо ти не в «обоймі», то хто ж тебе туди вставить? Іще й проблем потім не оберешся. Так що весь цей вибір нагадує ворожіння на кавовій гущі. І як її буде розсьорбувати адміністрація президента, відомо тільки тому, хто все це затіяв.
 

Кожен лівий має право?

Останнім часом багато говорять про конкурентів Путіна на виборах. Насправді мова йде не про конкурентів, оскільки їх немає й не може бути. Потрібно просто скласти обойму «правильних» кандидатів, які б представляли різні прошарки населення й хоча б мали бодай мінімальну пізнаваність. Для створення ілюзії вибору.

Наприклад, кандидатом може бути жінка – Валентина Матвієнко, Ксенія Собчак або навіть Наталія Поклонська. Завдяки своїй боротьбі з фільмом «Матільда» вона стала широко відомим медійним персонажем. І за неї хтось та й проголосує.

У якості наступника називали В’ячеслава Володіна, який це прокоментував так: «Мій кандидат один – Владімір Владіміровіч Путін. Тож по-іншому й не думаю і вважаю, що ця людина, яка вже і ділом, і життям своїм довела свою любов до країни та ефективним вирішенням питань щодо загального добробуту громадян і подолання кризи. Тому нам треба дорожити тим, що у нас є».

Неформальним наступником президента називали й колишнього охоронця Путіна, а нині губернатора Тульської області Алєксєя Дюміна. Він, звісно, нічого не коментував, так як, судячи з усього, негоже колишнім охоронцям щось там взагалі коментувати.

Дмитрію Медведєву і Сергєю Шойгу на своїх би посадах утриматись. Їм якраз при Путіні нормально поки живеться. А ось Собянін 10 вересня схибив. І, напевне, навіть попросить якимось чином виключити його з рейтингу на пост президента. Щоби зайвий раз не прогнівити Владіміра Путіна.

Є ще якась кумедна опозиція у вигляді Алєксєя Навального, який 10 вересня самоусунувся від виборів у Москві. І не лише в ній. І тим самим поставив себе в якусь незрозумілу позицію замість опозиції.

Лідер «Лівого фронту» Сергєй Удальцов нещодавно закликав своїх прибічників висунути єдиного кандидата від лівих сил, щоби не допустити «перевиборів Путіна». При цьому він побоюється, що кандидат від ліво-патріотичних сил не отримає навіть другого місця. А навіщо воно? Президентське крісло – одне.

Є ще й «політичні мастодонти» у вигляді Геннадія Зюганова та Владіміра Жириновського. Але їх брати до уваги взагалі не варто. А, наприклад, кандидатура Нікіти Михалкова, як кандидата-спойлера від правих сил, є ще кумеднішою.

На шляху Владіміра Путіна до президентського крісла ніхто не стане. І залишається тільки спостерігати, як буде реалізовуватись завдання зі створення «нового образу» президента.

Автор:  Євгеній Білоусов

Джерело: УтроNews
http://utronews.org/politics/putin_poydet_novym_putem_tn_2017/

Теги: владімір путін, президентські вибори шаблоны для dle 11.2
Додати коментар