У Івано-Франківську заговорили «мовою серця»

 У Івано-Франківську заговорили незвичайною мовою. У дні Всеукраїнського фестивалю любовної лірики та авторської пісні про кохання «Мовою серця», що 8-10 вересня проходив у місті Франка, цією мовою була, звісно, мова закоханих. 

 
Поспілкуватися цією дивовижною мовою приїхали митці поетичного і пісенного слова з 22-х областей України, які виступали у номінаціях «Сила чоловічого поетичного слова», «Чуттєва жіноча поезія», «Авторська пісня про кохання» та «Поетичні батли». У фестивалі взяли участь і поети з Кривого Рогу – Інна Доленник, Тетяна Прозорова та Володимир Стецюк.

Ознайомившись з надісланими поетичними добірками та музичними творами, а також прослухавши виступи учасників зі сцени, журі фестивалю визначило зрештою переможців. Номінантами у номінації «Сила поетичного чоловічого слова» стали Віктор Крупка (Вінниця), Михайло Нечитайло (Київська обл.), Михайло Пасічник (Житомирська обл.), Михайло Жайвор (Житомир) і Максим Рязанцев (Вінницька обл.). Переможцями у даній номінацій були оголошені Михайло Невідомський (Київ), Сергій Пікарось (Львів) та Олександр Яворський (Івано-Франківська обл.).

На сцені Сергій Пікарось

У номінації «Чуттєва жіноча поезія» номінантами стали Надія Капінос (Львів), Оксана Шевців-Мазур (Львів), Марія Старук (Львівська обл.), Олександра Комісарова (м. Рівне), Іванна Стеф’юк (м. Чернівці), а кращими були визнані поетичні добірки Наталії Банецької (Івано-Франківськ), Іванни Юрків (Івано-Франківськ) і Наталії Мраки (Рівненська обл.).

Одна з номінанток фестивалю Олександра Комісарова

У жанрі авторської пісні про кохання названі кращими твори Валентини Люлич (м. Рівне), Максима Пилипенка (Черкаська обл.) і Віталія Кобзаря (Київська обл.).

Читання-чаювання. Співає Віталій Кобзар

На творчому майданчику «Поетичних батлів» в ході напруженого змагання публіка визначила аж чотирьох переможців. Ними стали Богдан Кирста (Івано-Франківськ) і Володимир Олівець (Київська обл.), які розділили перше місце, а також Ірина Бова (Київська обл.) і Мар’яна Сурмачевська (Івано-Франківськ), посівши відповідно друге і третє місця.

На сцені творчого майданчинка Володимир Олівець

В рамках фестивалю відбулися презентації нових видань і творчі зустрічі з авторами, поетичні перфоманси і різноманітні мистецькі події, якими була надзвичайно насичена фестивальна програма. Зокрема організаторами мистецького форуму було презентовано антологію «Літ.Ліхтар.ІФ», до якої ввійшли твори, присвячені Івано-Франківську. Пройшла також низка інших презентацій –  роману Олександри Малаш «Любові багато не буває», книги еротичних поезій Антоніни Спірідончевої «Афродита», книги О. Юріна та Л. Петляк «Де живуть музи».

Олександра Малаш презентує роман «Любові багато не буває»

Презентація книги Антоніни Спірідончевої «Афродита» 

Яскравими фестивальними подіями стали творчі зустрічі з відомим поетом Дмитром Лазуткіним, письменниками Тетяною Белімовою, Нікою Нікалео, Володимиром Вакуленком, а також концертна програма української співачки з Криму Юлії Качули, вистава «Дон Жуан із Коломиї» за повістю Л. фон Захер-Мазоха у постановці «FRANKO-театру» і, звісно, безпосереднє спілкування «мовою серця» та творчі знайомства митців з різних регіонів України.

Сцена зі спектаклю «Дон Жуан із Коломиї»

Співає Юлія Качула

Безумовно, надзвичайно символічним є й те, що організаторами цього чарівного фесту з концепцією любові є прекрасна мистецька подружня пара Роман і Ольга Бойчуки, яким вдалося створити справжнє свято спілкування мовою серця.

Організатори фестивалю Роман і Ольга Бойчуки

Даний фестиваль, який відбувся за сприяння обласної «Просвіти» та Благодійного фонду «Новий Івано-Франківськ», пройшов удруге. До речі, вже згадувані Олексій Юрін і Ліна Петляк познайомились на минулорічному фестивалі. Поєднавшись у творчий тандем, цьогоріч вони вже представили шанувальникам «мови серця» своє спільне бачення, викладене у книзі «Де живуть музи». І це є, напевно, добрий знак фестивалю.Сто миттєвостей чарівного фесту

Фотоспогад

8 вересня. Перший фестивальний день

Презентація антології «Літ.Ліхтар. ІФ» в НД «Просвіта»


 
 
Обласний театр ляльок. Вистава «Дон Жуан із Коломиї» 

 
Вечірній Івано-Франківськ

 

9 вересня. Другий фестивальний день

НД «Просвіта». Урочисте відкриття фестивалю «Мовою серця»
та фестивальні арт-локації

 


Відкриття
   
 
 


 

Мистецький дворик. Поетичні батли

 
   

Мистецький дворик. Презентація роману Олександри Малаш 
«Любові багато не буває»


Фото-графиня фесту

 


Мистецький дворик. Дитячий майстер-клас - ліплення з глини

 
   

Івано-Франківська обласна філармонія. 

Церемонія нагородження. Гала-концерт


 10 вересня. Третій фестивальний день.

Екскурсія Івано-Франківськом

 
Зустріч з головою Івано-Франківської організації НСПУ Євгеном Бараном 

 
Презентація книги еротичних поезій Антоніни Спірідончевої «Афродита»


Читання-чаювання 

 

«Острів закоханих» Володимир Стецюк

Фото автора

#Івано-Франківськ #МовоюСерця #фестиваль #номінанти #переможці #презентації #зустрічі #фотошаблоны для dle 11.2
Додати коментар