МОЛИТВА ЗА ТИХ, ЩО ЩЕ НЕ ВТОМИЛИСЯ БРЕХАТИ

З архіву Української революції

(Ретропослання – замість привітання з Днем журналіста)

Ми перебуваємо в стані внутрішньої і зовнішньої інформаційної війни, у якій теж є свій «Беркут», внутрішні війська, міліція, тітушки та снайпери, а також самооборона, «Правий сектор» і великий Майдан. І якщо в одних є все необхідне для того, щоби вести потужний прицільний вогонь з усіх видів автоматичної зброї брехні, то в інших немає нічого крім правди, яка і є для них тим захисним щитом, що допомагає вистояти у здавалося нерівній боротьбі.

Перший імпровізований меморіал героїв Небесної сотні
біля Криворізької міськради (25.02.2014). Фото автора

Щодня, коли дивишся міські новини на Криворізькій ТРК «Рудана», розпирає одна й та ж емоція: «Ну скільки можна брехати?!» Я не знаю, на кого розраховане таке телерадіомовлення, де брешуть усі – керівники, депутати, навіть двірники і, звісно, журналісти? Апофеозом тотальної брехні став сьогоднішній провладний мітинг, організований на захист нібито захопленої євромайданівцями міськради і звісно став гвіздком програми в руданівському блоці новин. Про поганих хлопців з Криворізького Євромайдану та міфічних терористів, нібито прибулих до міста з метою дестабілізації обстановки й захоплення влади, говорили робітники й домогосподарки, діячі науки й культури, ветерани, партійні функціонери й керівники, секретар міськради Сергій Маляренко й народний депутат Костянтин Павлов…

Секретар міськради Сергій Маляренко, який особисто завів євромайданівців до сесійної зали міськради, тепер розповідає на провладному мітингу, як її було «захоплено».

І всі несли одну й ту ж маячню про те, що хтось заважає місту мирно працювати й порушує спокій городян, а головне насмілився посягнути на святе – споконвічну владу партійно-кримінального клану корупціонерів, казнокрадів і передовиків тотального дерибану. Очевидно, дбайливо створюваний ними колективний образ екстремістів, що валяють пам’ятники, провокують людей до протиправних дій, щоби викликати безлад у трудовому місті, яке ось-ось може опинитися в стані повного колапсу, якщо їх не зупинити, й має спонукати криворіжців стати на захист рідного міста і такої ж «рідної» й незмінної міської влади.

І серед цієї ганьби в різних куточках міста перед портретами загиблих героїв Небесної сотні палають свічки і моляться прості городяни, благаючи пробачення за себе й за тих, що ще не втомилися брехати.

28.02.2014

Володимир Стецюк, журналіст-блогер

#КривийРіг #Євромайдан #інформаційна #війна #брехня #правда #молитва

P.S. Після тривалого протистояння на барикадах і під час бойових дій на Донбасі у розбурханому українському суспільстві сьогодні, як ніколи, ціна правдивого слова є надзвичайно високою. Колеги-журналісти, не обезцінюйте його хоча б своєю брехнею.

Теги: КривийРіг Майдан правда брехня журналістика інформаційна_війна молитва

шаблоны для dle 11.2
Додати коментар