Криворіжанка вимагає відкрити інформацію про безкоштовні та платні медичні послуги

На липневій сесії Криворізької міськради стався досить показовий прецедент. Депутати мусили розглянути петицію мешканки Кривого Рогу Людмили Кашубіної «Відкрита інформація пацієнтам про перелік надання послуг за державний кошт у кожному лікувальному закладі», яка набрала на міському офіційному сайті більше 500 голосів криворіжців. Депутати зрештою ухвалили рішення про створення спеціальної комісії, яка й має вивчити ситуацію щодо можливості вирішення цього аж ніяк не другорядного питання для містян.Про суть зазначеної проблеми доповіла на сесії сама авторка петиції, виступ якої цілком справедливо отримав аплодисменти від сесійної зали.
    
З виступу Людмили Кашубіної на сесії Криворізької міськради


 Людмила Кашубіна

У нашому місті вже стає нормою все частіше  направляти пацієнтів  здавати аналізи для обстеження у платні клініки, де людина мусить платити немалі гроші через  відсутність реактивів у комунальних лікарнях, в той час коли за даними запитів небайдужих криворіжців, міський діагностичний центр виконує  обсяг обстеження  всього на 30 – 40 % . Люди платять  готівкою за обстеження, маючи при цьому направлення лікаря. На місцевому сайті комунальних лікарень  є   перелік багато чого, але нема переліку,  які послуги надаються за державний кошт, та цін на платні послуги. Враховуючи, що більшість хворих є людьми пенсійного віку і  слово «сайт» їм усе ж маловідоме, вважаю, що кожен мешканець міста тим не менше має знати, які аналізи,  види послуг  і медикаменти він має право отримати від держави.

З місцевого бюджету та за рахунок субвенції  перераховуються  кошти на медицину згідно закону, але на які саме, я впевнена, ніхто з пересічних громадян не знає, бо кошторис медичного закладу – табу.  Я не  фахівець у галузі медицини, і не юрист – я  громадянка України, рядовий пацієнт,  та  на мою думку, якщо людина платить у комунальних лікарнях за обстеження, або певну  ціну за  послугу, яка до речі не передбачена ст. 49 Конституції України та рішенням Конституційного суду  для бюджетних медустанов , то  має бути і  документ звітності – чек на надання послуг, в якому чітко все прописано. А якщо чеків не дають, а ціни озвучують і беруть гроші готівкою, що суперечить закону, то я вважаю, що  керівники таких медустанов, місцева влада  мають  покласти цьому край.

Мене просили озвучити, що у « Тисячці» хворих на  пневмонією, бронхіти, та з різними переломами направляють на рентген. Люди йдуть в аптеку купувати плівки, та замість них їм видають  паперові смужечки з надписом «сплачено» і вказують розмір плівки.  А якщо у хворого така плівка є, то працівники рентген-кабінету відмовляються її брати, мотивуючи, що  апарат не спрацьовує на цю плівку. Та тільки після магічних слів «звернусь у міське управління охорони здоров’я або на гарячу лінію», апарат починає спрацьовувати. Щоб озвучити всі проблеми, не вистачить 5 хвилин, та мабуть не вистачить і тижня.

Прикладів багато, але що мене змусило скласти цю Петицію? Це вже був крик душі й мабуть не тільки моєї.

Мій син давно страждає на алергію,  я впевнена, що ця ж проблема стосується кожного другого мешканця міста. Зателефонувавши до алергоцентру, дізналася, що з собою треба мати тільки направлення лікаря. В центрі за проби беруть 40 гривень, продають людям препарати безпосередньо на місці, чеки ні за що не надають. У центрі є інформаційний куточок, але прейскуранту цін та переліку послуг, що надаються за державний кошт, як і в інших закладах, немає. А якщо людина, взявши направлення лікаря та гроші тільки на проїзд,  приїде без цих 40 гривень, то виходить, що вона приїхала даремно, а прийом тільки раз на тиждень, і  центр у місті лише один… Та й саме місто не маленьке.

І на останок. Лікуючись на денному стаціонарі, я звернула увагу на немалу кількість шприців у шафі. З’ясувала, що це за державний кошт. Ніякої наочної інформації біля кабінету не було. Протягом двох тижнів мого лікування заощадила на шприцях та витратних матеріалах близько 100 гривень.  А на сьогодні – це теж  гроші.

Отже, у мене питання:  чому у тролейбусах є інформація, завдяки кому в місті збережені пільги на проїзд, хто зберіг дотацію з міського бюджету на харчування дітей в дитсадках і школах , а  відкритої інформації про обстеження, види аналізів, послуг та медикаментів за державний кошт  ніде  немає?

Від себе та від мешканців міста я вимагаю:

1. У всіх комунальних лікувальних закладах висвітлювати на видних місцях перелік послуг, аналізів  та медикаментів, які людина має право отримати за бюджетний кошт.

2. Забезпечити первинну ланку, яка повністю фінансується з місцевого бюджету, можливістю пацієнтам  отримати всі види обстежень, які прописані протоколом. Вивішувати інформацію майже на дверях кабінетів, щоб  кожна людина бачила і знала, що держава і  місто турбуються про неї.

3. Встановити прейскурант цін, де беруть гроші готівкою, щоб оплата стала офіційно легальною, та надавали чеки.

4. Вивісити на видних місцях, що не один лікар комунальної лікарні не має права реалізовувати препарати на робочому  місці.
Звертаюсь до всіх депутатів підтримати мою петицію і знайти механізм вирішення цього актуального питання. Доведіть, що ви тут працюєте дійсно для людей.

Теги: КривийРіг Кашубіна петиція міськрада медицина аналізи послугишаблоны для dle 11.2
Додати коментар