ДОКИ ПЛАЦДАРМОМ СВОБОДИ НЕ СТАНЕ ВСЯ УКРАЇНА

З архіву Української революції

Щодо скиглення навколо Майдану

Бурхливі події, які під завісу року, що минає, сколихнули всю Україну, вже отримали в експертному середовищі чимало різних визначень, кожне з яких, безумовно, має свою логіку походження, а відтак і право на існування. Зокрема йдеться про революційний характер зазначених подій, які загалом називають українською революцією – національною, світоглядною, політичною, соціальною, антикримінальною і навіть антиколоніальною… Та чи не найпоширенішим є на сьогодні визначення суто морального плану – революція гідності. Звісно, у суспільному процесі, активізованому подіями, пов’язаними з кривавим розгоном силовиками студентського майдану у ніч з 29-го на 30 листопада, кожна з названих складових дійсно має місце як нереалізована українцями вагома частина вкрай важливих речей загального значення та ціннісного характеру. Однак, чи призведуть події, визначені як революційні, до справді революційних змін, яких давно очікує українське суспільство? Зрозуміло, що відповідь на дане запитання лежить у площині наших спільних подальших дій, і від того, наскільки вони будуть злагодженими та ефективними, й матимемо відповідний результат.

Майдан. Всеукраїнське віче. Київ, 15 грудня 2013 р.

Який наразі результат маємо в підсумку надзвичайно масштабної акції спротиву, що триває вже більше місяця в самому центрі української столиці та в багатьох містах України? Головним, як на мене, підсумком великого стояння за участі мільйонів українців є сам факт виникнення Майдану як явища всеукраїнського масштабу, чого після зливу помаранчевого Майдану 2004 року й тотального розчарування українців не могли спрогнозувати навіть найбільші оптимісти. Ще одним позитивним і я би сказав унікальним явищем у новітній українській і не лише українській історії стали надзвичайно масові Всенародні віча, на які збирається щонеділі від кількасот тисяч до мільйона українських громадян, щоби заявити про своє ставлення до злочинного режиму. І це ставлення найбільш точно відображає одне з найпопулярніших гасел, що найчастіше лунає над Українським Майданом: «Банду геть!»

Попри заяви багатьох штатних і позаштатних скептиків відносно безперспективності такого стояння, мовляв Майдан тупцяється на місці, адже жодної з його вимог до цього часу так і не виконано і навряд чи буде виконано в подальшому, рішення, які приймалися на кожному з віче і потім утілювалися в життя, таки свідчать про певний поступ – поетапне зміцнення його бази й подальше розширення поля довгострокової акції протесту. Так, на наймасовішому віче, яке відбулося 1 грудня, було оголошено про створення Штабу національного спротиву, структури якого вдалося розмістити в будівлях Будинку профспілок, Жовтневого палацу та КМДА, завдяки чому Майдан отримав надійну базу забезпечення його життєдіяльності. А головним акцентом віче, яке відбулося, приміром, 15 грудня, стала демонстрація широкої міжнародної підтримки європейських прагнень українського народу, яку висловили на ньому американські та європейські політики, що мало вирішальний вплив на суттєве зниження внутрішньої напруги, створеної владою навколо Майдану. І зрештою на віче, яке проходило 22 грудня, було оголошено про створення надполітичної організації – широкого «Народного об’єднання «Майдан», що має об’єднати у своїх лавах всі опозиційні політичні та громадські сили для подальшої боротьби з діючим режимом і здійснення революційних перетворень в країні. Все це і є головним здобутком революції гідності і європейського вибору у жорсткому протистоянні з режимом, реально діючий механізм для здійснення змін в країні, який з усіх сил треба берегти і грамотно застосовувати.

 Отже, маємо на сьогодні Майдан як своєрідний плацдарм свободи, який вже більше місяця постійно утримують у центрі столиці його вартові, а також Всенародне віче, що збирається щонеділі на ньому, і широкий народний фронт – ВО «Майдан», здатний очолити боротьбу з режимом по всій країні. Хіба це замало, панове критикани, для того, щоби перестати «скігліті» й ставши до лав народного фронту, почати нарешті виборювати для себе та своїх дітей і онуків краще майбутнє, коли плацдармом свободи стане вся Україна?!

28 грудня 2013 р.

Володимир Стецюк

Фото автора

Джерело: Сторінка в автора в ФБ

Теги: Україна Майдан 2013 підсумок плацдарм свобода боротьба країнашаблоны для dle 11.2
Додати коментар