Медреформа починається… з перекриття траси пацієнтами

Мешканці віддаленого криворізького мікрорайону Макулан і селища Всебратське, які тривалий час боролися за збереження унікальної поліклініки, що їх обслуговувала, зрештою мусили вдатися до перекриття траси.

 
Не зважаючи на обіцянки криворізької міської влади не закривати поліклініку на мікрорайоні Всебратське-2 – в народі Макулан, це фактично вже сталося. Після протестів, розгляду петиції, «твердого» слова «сильного» мера і запевнень «найпринциповіших» районних, міських, обласних і «верховних» депутатів…  Див. Медична реформа: загроза здоров’ю громадян і боєздатності гарнізону? та ​"Одна баба сказала". ...А дід не доказав​​​


Отже, після попередження про скорочення чисельності медперсоналу, врученого працівникам даного медзакладу ще в березні поточного року, 12 травня сплинув передбачений законом 2-місячний термін, і згідно з пунктом 1 статті 40 КЗпП України усіх попереджених медпрацівників вторинної ланки було звільнено з «дотриманням чинного законодавства».

 
На першому поверсі будівлі поліклініки, яка тепер належить Центру первинної медико-санітарної допомоги №6, залишились лише два лікарі-терапевти і лікарь-педіатр, що й мають уособлювати віднині новітню медичну панацею – так звану сімейну медицину, передбачену так званою медичною реформою. На другому ж поверсі залишився лише наклеєний на віконному склі крик душі звільнених медпрацівників: «Нас звільнили, але ми не здалися».


Уся інфраструктура вторинної ланки, включаючи лабораторію, унікальний рентген-кабінет, фізиотерапевтичний кабінет, масажний кабінет і, звісно, кабінети вузьких спеціалістів, на думку авторів реформи і місцевих псевдо реформаторів, тепер, виявляється, зайва у справі надання якісних медичних послуг населенню мікрорайону. Все це, очевидно, й мають замінити три сімейних лікаря… Щоправда їм доведеться стати для цього неперевершеними універсалами, а то й лікарями-кіборгами, адже звичайних людських здібностей для медичного обслуговування десяти тисяч потенційних пацієнтів  мікрорайону та сусіднього селища Всебратське тут явно недостатньо.


Отже, не повіривши у надлюдські здібності сімейних лікарів, мешканці мікрорайону Макулан і селища Всебратське після звільнення медпрацівників вторинної ланки мусили вийти на трасу, щоби перекривши рух автотранспорту, в чергове привернути увагу міської влади та міського управління охорони здоров’я до своєї нагальної проблеми.

 
 
Коли внаслідок блокування траси в районі селища Всебратське виросла майже кілометрова черга фур та іншого автотранспорту, до протестувальників прибули зрештою секретар Криворізької міськради Сергій Маляренко, заступник начальника міського управління охорони здоров’я Олександр Лук’яненко, голова Центрально-Міської районної в місті ради Сергій Нєженцев та інші посадові особи. Оскільки сказати щось зрозуміле по суті даної проблеми посадовцям було нічого, то, звісно, довелося кивати на область, Київ і реформу… Мовляв, ми люди маленькі й від нас мало що залежить – ми ж, як не як, опозиція… Це все вони… вони… На що хтось із дотепних протестувальників не без сарказму зазначив, що домогтися передачі ДП «Кривбаспромводопостачання» в оренду комунальному підприємству «Кривбасводоканал», яке фактично є банкрутом і боржником першого, «опозиційних» повноважень у міського керівництва таки вистачило, а на утримання поліклініки ні коштів, ні повноважень не вистачає…


І тут слід нагадати, що для утримання медперсоналу вторинної ланки даної поліклініки потрібно лише 600 тис. грн. на рік. Але, як твердять мудреці, все пізнається у порівнянні. Скажімо, на «грандіозний» ремонт Палацу культури «Карачуни» у цьому ж районі народним депутатом від БПП-Солідарність Костянтином Усовим було залучено близько 27 мільйонів гривень державних субвенцій. Однак і цих коштів, як повідомляють обізнані джерела, не вистачило, і на сантехніку цього диво-палацу ще й і з міського бюджету довелося виділити понад 2 млн. гривень. Про масштабну реконструкцію стадіону «Спартак» та інші інфраструктурні проекти, які здійснюються у цьому ж районі під патронатом того ж таки народного депутата, взагалі навіть страшно згадувати.

Тож на фоні майже 7-мільярдного міського бюджету і шалених коштів, які витрачаються заради піару на досить сумнівні проекти, проблема поліклініки в мікрорайоні Макулан виглядає малесенькою піщинкою, занесеною вітром на поле чиїхось приватних інтересів. Подейкують, що на збудовану іноземцями поліклініку вже давно накинули оком якісь впливові дяді, а відтак медична реформа – для них лише привід, щоби прибрати ласий шматок до своїх рук. Тому перекривши трасу й походжаючи туди-сюди пішохідним переходом, протестувальники час від часу вигукують: «Не дамо вкрасти поліклініку! Злодії не пройдуть!». «Не пройдуть – так пролізуть», – скептично коментує хтось почуте гасло.Однак учасники акції налаштовані рішуче. Поспілкувавшись з представниками міської та районної влади, вони погодились розблокувати трасу лише за умови, що медичний заклад знову працюватиме в режимі поліклініки, а не амбулаторії сімейної медицини. Щоправда щодо термінів, виділених міській владі для вирішення даного питання, протестувальники розділилися на дві групи – одні схильні почекати ще місяць, а більш радикальні – лише три дні. Однак і ті й інші заявили, що в разі невиконання висунутих вимог буде перекрито не лише трасу в районі селища Всебратське, а й Миколаївську трасу в районі селища Рибаки.


Отже, медична реформа розпочалася. Далі буде.  

Володимир Стецюк

Фото та відео автора 
 
Теги: КривийРіг Макулан поліклініка медреформа закриття акція протест   шаблоны для dle 11.2
Mychaeljaf
Народ кому интересно нашла уникальный торрент плеер Kino-Torrent версия PRO Все фильмы, сериалы и мультики в одной программе - просмотр и скачивание. Бесплатно и без рекламы. Быстрый поиск по всему рунету. Обновления фильмов точно в день выхода в кинотеатрах. Сегодня добавленно: "Мег: Монстр глубины" "Днюха!" "Mamma Mia! 2" Скачать Kino-Torrent версии стандарт можно с офф сайта: KinoTorrentSetup Скачать Kino-Torrent версии PRO (Nulled) можно здесь: KinoTorrentPro

  • Подобається
  • 0
Додати коментар