Як не крути, а найвищою цінністю є все ж таки корито

Після нещодавнього ухвалення закону про референдум на всенародне обговорення напевно буде винесено новий зразок депутатського значка.

Дехто каже, що Путіну вже пора ставити в Україні пам’ятник, адже він, як ніхто інший, згуртував українську націю. Так само й одіозну професорку, яка спровокувала нещодавно скандал навколо українського мовного закону та української державності, варто представити до державної премії – за блискавично виконану роботу по темі: «Державна мова, освіта і державність в Україні».

І що характерно – якось так «випадково» все збіглося: початок дії ст. 30 мовного закону, що стосується українізації сфери обслуговування, гучні заяви з цього приводу кремлівських «мовознавців», зокрема секретаря Совбєза РФ Ніколая Патрушева, спроба Росії розглянути в ПАРЄ мовну ситуацію в Україні... і волання «утиснутих» в країні російськомовних типу не зовсім адекватної богемної викладачки та її захисників з російської 5-ї колони...

Однак у так званій науково-педагогічній спільноті та в міністерстві освіти і науки України нічого страшного у висловлюваннях професорки, звісно, не побачили, мовляв, академічна свобода «передбачає можливість висловлювання різних позицій». І в освітянській сфері не знайшлося жодної притомної людини, яка б зрештою зазначила, що питання затвердженої на законодавчому рівні української державності й дотримання законності, зокрема мовного закону, наразі вже не є дискусійним, а отже й плюралізму думок тут бути не може. Тому невиконання того чи іншого закону чи будь-яке заперечення української державності як такої не є суто внутрішнім питанням навчального закладу, в якому працює антиукраїнськи та антидержавницьки налаштована професорка, а перш за все – відповідних державних органів і СБУ. Але як одним, так і іншим діла до захисту української державності, на жаль, немає.

Приміром, жодної доведеної до кінця гучної судової справи з приводу загрози українській державності та порушення територіальної цілісності України ми поки-що не маємо. І це в умовах російської військової агресії, анексії Криму та окупації частини українського Донбасу! (Заочний суд над колишнім президентом-утікачем Віктором Януковичем навряд чи можна вважати прикладом торжества українського правосуддя).

Разом з тим в українських судах ми спостерігаємо суцільну вакханалію неправосудного переслідування тих, хто захищав українську Конституцію та українську державність (добровольців, волонтерів, військових). А окружний адміністративний суд міста Києва взагалі продемонстрував нещодавно абсолютно виняткову «компетентність» і в питаннях новітньої української історії, зобов'язавши своїм рішенням Міністерство освіти і науки України переглянути розділи про Революцію Гідності в підручниках історії для 5-11 класів на предмет неприпустимості героїзації «державних злочинців» – тобто героїв Небесної Сотні. Рішенням цього ж суду скасовано нещодавно й постанову Кабінету міністрів, якою було схвалено нову редакцію «Українського правопису». Напевно, з таким же успіхом даний екстраординарний суд взагалі може скасувати незабаром українську мову та українську державність, і, судячи з усього, навіть в апеляцію ніхто подавати не буде.

Після нещодавнього ухвалення закону про референдум на всенародне обговорення
напевно запропонують винести новий зразок депутатського значка

Тож чи є де в світі ще така держава, де б заперечувалося саме її існування і це не мало б жодних правових наслідків, і чому таке можливе в Україні? Та тому, що, як показує практика, головною цінністю для існуючої в Україні правлячої верстви є не держава, як така, не її Конституція і закони, і навіть не державні символи, а державне корито. Саме воно й є тим найголовнішим символом, навколо якого вирує політичне життя й точиться постійна політична боротьба. Саме його, а не закони й Конституцію, ревно стережуть правоохоронні органи, суди і спецслужби від «посягань» з боку народу. Саме на нього моляться, саме йому вклоняються і саме воно уособлює собою державу як найвищу цінність.

То що ви там кажете про державу і державну мову? «Та їх же ж на бутерброд не намажеш», – зауважує хтось діловито біля державного корита.

Володимир Стецюк
 
Теги: Україна держава закон мова професорка скандал плюралізм коритошаблоны для dle 11.2
Додати коментар