«Українсько-білоруський» сценарій російських режисерів-постановників

Схоже на те, що післявиборчі події у Білорусі розвиваються за напрочуд знайомим сценарієм. Молодіжні протести. Криваве побиття протестувальників білоруським ОМОНом. Збурення білоруського суспільства й подальше розгортання масових акцій громадянського спротиву. І цілком прогнозована реакція на ці події білоруського диктатора Олександра Лукашенка, який заявив, що ніякого майдану у себе в країні він не допустить. А це означає, що у разі загострення протистояння та ескалації насильства головною діючою особою і на білоруському протестному полі, і по інший бік барикад, і на міжнародній арені зрештою виявиться хто? Звісно, головний сценарист і режисер постановник на сцені білоруських подій. Тобто всюдисуща ФСБ і російський президент-довгожитель Владімір Путін, який, безумовно, прагне побити рекорд 26-річного президенства свого білоруського візаві і спаринг-партнера. Адже кремлівські режисери дуже добре розуміють, що управляти подіями можна тільки діючи на випередження.

Білоруська протестувальниця після зустрічі з ОМОНом, серпень 2020 р.
Фото: Радіо Свобода


Чи треба нагадувати, як це відбувалося в Україні майже сім років тому, коли її зупинили за крок від євроасоціації? До речі, в абсолютно неадекватному кривавому розгоні студентського Євромайдану в Києві, який власне й призвів до подальших масових протестів і виникнення другого українського Майдану, далеко не безпідставно підозрюють і російських спецназівців, нібито перевдягнених в обладунки українського спецпідрозділу «Беркут». На присутність російських спецпризначенців-провокаторів у лавах українського «Беркуту» під час подальших подій на Майдані вказувало чимало майданівців. Отже, внаслідок реалізації російськими спецслужбами так званого «українського сценарію» Росія отримала український Крим, частину українського Донбасу й припнула саму Україну, налаштовану йти до Євросоюзу, на своєму короткому «мінському» повідку.

Нічне побоїще студентського Євромайдану в Києві, 30 листопада 2013 р.
Фото: BBC NEWS | Україна

Що може отримати Росія внаслідок реалізації «білоруського сценарію»? Абсолютно підконтрольну Білорусь (у якості російської губернії чи бутафорної союзної держави з Олександром Лукашенком на чолі чи то Світланою Тихановською – не важливо), а слідом за нею й Україну у такій же якості (з Володимиром Зеленським чи то з Віктором Медведчуком на чолі – не важливо). І те, що напередодні цих подій у Білорусі засвітилися бойовики російської так званої приватної військової кампанії Вагнера, є підтвердженням тому, що за «білоруським сценарієм» події розвиватимуться саме у вказаному вище силовому напрямку. Звісно, якщо цьому не завадить білоруське суспільство та міжнародна спільнота. Є надія, що по цей бік білоруської барикади зрештою стане й українське суспільство, адже саме на ньому вирішуватиметься, власне, й українське питання.

Володимир Стецюк 

Теги: Білорусь протести ОМОН Україна Майдан Беркут Росія сценарійшаблоны для dle 11.2
Додати коментар