Станіслав Сукненко отримав Криворізького «Оскара»

Режисер і сценарист документального фільму «З України до Голлівуду» Станіслав Сукненко в Кривому Розі отримав  «Оскара». 

Олександр Мельник вручає криворізького «Оскара» Станіславу Сукненку

В криворізькому кінотеатрі «Олімп» відбувся показ повнометражного документального фільму «З України до Голлівуду», який наразі вийшов на широкі екрани. Режисери стрічки – Станіслав Сукненко, Галина Кувівчак-Сахно, сценарист – Станіслав Сукненко, продюсери – Олег Щербина, Юлія Чернявська. Фільм створений кінокомпанією «FRESH PRODUCTION GROUP» за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

У документальній кінострічці зібрано цілу низку зіркових імен українців, які в різні роки працювали в Голлівуді. Фактично це перше масштабне дослідження «українського сліду» в світовій імперії кіноіндустрії. І треба зазначити, що цей слід досить-таки помітний. Розповідаючи історії таких осбистостей, як Луїс Маєр, Девід Селзнік, Василь Авраменко, Наталі Вуд (Захарченко), Джек Пеланс (Володимир Палагнюк), Іванна Чабак, Міла Йовович, Ольга Куриленко та багатьох інших вихідців з України, які зробили вагомий внесок не лише в кіноісторію славнозвісної «фабрики мрій», але й мали значний вплив на розвиток американського мистецтва загалом, автори фільму фактично відкрили цей невідомий культурний пласт для широкого українського загалу. Власне, фільм «З України до Голлівуду» є кіноверсією однойменної англомовної книги Станіслава Сукненка «TO HOLLYWOOD FROM UKRAINE», у якій автор загалом дослідив неймовірні історії 100 визначних українців Америки. У фільмі, звісно, таких історій на порядок менше, але розповіді про досягнення українських зірок Голлівуду в минулому переплітаються з особистими оповідями тих, чиї зірки вже сяють або тільки сходять на голлівудському небосхилі.

Станіслав Сукненко під час спілкування з журналістами

Представляючи документальну кінострічку «З України до Голлівуду» своїм землякам, Станіслав Сукненко розповів історію її створення і свою власну історію як актора, сценариста, режисера і кінознавця. А починалася вона, за його словами, з криворізького кінотеатру «Кривбас» кінця 60-х. Кіномитець поділився з земляками своїми планами продовжити творчі історії українців в Америці, а також розпочати нові дослідження щодо внеску українців і в культуру європейську.

Враження після фільму

Відповідаючи на численні запитання криворіжців, які прийшли переглянути картину свого земляка, ущент заповнивши залу міського кінотеатру «Олімп», Станіслав Сукненко поділився своїми думками щодо майбутнього українського кіно і передумов, необхідних для виникнення українського Голлівуду. Кінознавець зокрема зазначив, що для виникнення українського Голлівуду перш за все потрібен український глядач, а тому закликав українців усе ж таки віддавати перевагу не американським, а українським фільмам, тим більше, що гідних українських картин останнім часом  стало з‘являтися дедалі більше.

Після перегляду кінострічки глядацька зала вибухнула оваціями. Вдячні криворіжці навіть вручили Станіславу Сукненку криворізького «Оскара» – виготовлену з місцевого мета-пісковика, якому, за твердженням геологів, понад 15 млн. років, пластичну композицію «Прагнення досконалості». Вручаючи композицію кіномитцеві, її автор – відомий криворізький археолог, історик і краєзнавець Олександр Мельник лаконічно додав: «Щоб ця робота вас надихала на творчу звитягу і подальші успіхи». І таке побажання глядачі підтримали бурхливими аплодисментами.

Перед показом фільму автор поставив кілька запитань Станіславу Сукненку. Зокрема, за яких умов може виникнути український Голлівуд?
Володимир Стецюк

Фото та відео автора

Теги: Україна КривийРіг Олімп Сукненко Голлівуд фільм показ
 шаблоны для dle 11.2
Додати коментар