Чи порозумнішали в «країні дурнів»?

Думка про «країну дурнів» виникала щоразу, коли на вулицях міста ледве не на кожному кроці траплялися ось такі гральні заклади, які останнім часом росли, мов гриби після дощу, витісняючи якісь майстерні, книгарні, магазини, кав’ярні і навіть аптеки. 


Один із гральних салонів у Кривому Розі в період активного розгортання грального бізнесу

Як пишуть у змі, у таких закладах під вивісками якихось державних лотерей і лото зазвичай процвітає елементарний ігровий бізнес, який нібито кришується самою поліцією. Хоча називати бізнесом цей шахрайський спосіб викачки грошей з кишень не надто заможних українців, язик не повертається. Однак стрімкий розвиток саме цього напрямку «підприємницької» діяльності у постмайданній воюючій країні, яка потребує рішучих і глибоких реформ, а отримує здебільшого їх імітацію, а тому один за одним масово згортають роботу підприємства малого і середнього бізнесу, багато про що говорить.

Аж ось раптом бачу, що почали зникати й вивіски з гральних закладів.


Той же гральний салон після закриття – 18:30 21-12-19 


«Невже в «країні дурнів» порозумнішали?» – найперше спадає на думку, якою відразу ділюся з одним своїм знайомим.


«Та де там! – відповідає той. – Просто в парламенті мають розглянути у другому читанні черговий законопроєкт про легалізацію грального бізнесу, у якому пропонується легалізувати азартні ігри, розміщувати гральні автомати та відкривати казино у готелях з 3-5 зірками. Приймуть закон, зберуть данину і знову повідкривають – тільки під іншими вивісками».


Прийшовши додому, починаю шукати підтвердження словам знайомого в Інтернеті. Читаю повідомлення на тему грального бізнесу:


10:46 20-12-2019 – Уряд заборонив діяльність залів гральних автоматів в Україні. Поліції та податківцям доручили розпочати перевірку закладів «державної лотереї».


13:38 20-12-19 – Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що всі гральні заклади в країні закриються до 16:00.


16:49 20-12-2019 – В Україні менш ніж за добу закрили понад 500 нелегальних гральних закладів.


18:08 20-12-2019 Поліція заявляє про закриття всіх гральних салонів.


21:02 20-12-2019 – Поліція повідомила про закриття майже 5300 гральних закладів по всій країні.


Такий стрімкий розвиток і таке ж стрімке згортання. Фантастика! Та чи буде підтвердження словам знайомого щодо нового масового відкриття гральних салонів після легалізації – тобто, сплати данини? Поживемо – побачимо.


Володимир Стецюк

Фото автора

Теги: Україна КривийРіг ГральнийБізнес уряд заборона поліція закриттяшаблоны для dle 11.2
Додати коментар