Встановлено особу, причетну до руйнації пам’ятки археології

Як ми вже повідомляли, напередодні вихідних у лісовому масиві в Криворізькому районі невідомими було порушено одну з найвизначніших пам’яток археології на Криворіжжі – курган «Ляхова могила». Застосовуючи землерийну техніку, зловмисники почали знімати з кургану незайманий віками особливо цінний чорнозем і вивозити його вантажівками для своїх господарських потреб. Ставши невільними свідками злочину, спрямованого на руйнування пам’ятки, яка охороняється державою, представники громади рідновірів «Коло Велеса», чиє капище знаходиться неподалік, викликали поліцію та лісників. Однак до приїзду наряду патрульної поліції вандали встигли втекти з місця скоєння злочину.

Камінь з порушеної вандалами так званої крепіди кургану і глина з домішками вохри 
з імовірно зруйнованого ними стародавнього поховання 

Намагаючись з’ясувати, чи порушене кримінальне провадження за фактом даного злочину, у понеділок ваш кореспондент звернувся за роз’ясненнями в Криворізький відділ поліції. Як повідомила речниця правоохоронців Оксана Лєсонен, на момент звернення було зареєстровано лише заяву від 31.10.19 р. про скоєння вказаного злочину, однак відповідні відомості до ЄРДР ще не було внесено, оскільки працівники поліції здійснювали перевірку даного факту і встановлювали пов’язані з ним обставини. За словами речниці Криворізького відділу поліції, найперше правоохоронцям потрібен був кваліфікований висновок фахівців, що даний об’єкт дійсно є пам’яткою й охороняється державою.

Зруйнована ділянка кургану

І ось сьогодні Оксана Лєсонен повідомила, що необхідні експертні висновки правоохоронці вже отримали і відомості за поданою заявою про вчинений на Ляховій Могилі акт вандалізму нарешті внесено до ЄРДР. І головне, за словами речниці Криворізького відділу поліції, вже встановлено особу, причетну до скоєння даного злочину, якій, очевидно, й доведеться відповідати перед законом за вчинене правопорушення, передбачене ч.1 ст. 252 ККУ.

Як передбачається відповідною санкцією вказаної статті у цій частині, умисне знищення або пошкодження територій, взятих під охорону держави, та об'єктів природно-заповідного фонду – карається штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на термін до трьох років.

Володимир Стецюк
Фото автора
 
Теги: КривийРіг ЛяховаМогила вандалізм заява ЄРДР зловмисник встановленошаблоны для dle 11.2
Додати коментар