Вандали порушили одну з найвизначніших пам’яток археології на Криворіжжі

У Криворізькому районі невідомими порушено одну з найвизначніших пам’яток археології на Криворіжжі – курган Ляхова Могила. Підігнавши до кургану землерийну техніку, зловмисники почали рити незайманий віками ґрунт і вивозити чорнозем вантажівками. Зловмисників застукали на гарячому представники рідновірської громади «Коло Велеса», капище якої знаходиться неподалік. Рідновіри викликали поліцію та лісників, але вандалам вдалося втекти.


Ляхова Могила – курган доби бронзи в Криворізькому районі Дніпропетровської області. Є найбільшим курганом (висота 8,3 м.) однойменної курганної групи, розташованої на першому вододілі правого берега Карачунівського водосховища – близько одного кілометра на південь від водойми. Поблизу знаходиться унікальне святилище скіфської доби «Горка».

 
 Назва кургану походить від прізвища представника козацької старшини Запорозької Січі Андрія Ляха, зимівник якого знаходився на землях сучасної південно-західної околиці Центрально-Міського району м. Кривого Рогу.

Як унікальна пам'ятка архелолгії, археологічний комплекс Ляхова Могила та святилище "Гірка" знаходиться під охороною закону, однак не захищений, на жаль, від злочинних дій сучасних вандалів.

Володимир Стецюкшаблоны для dle 11.2
Додати коментар