«Ні!» російському реваншу в Україні!

2 липня на заклик українського волонтера Романа Сініцина на Майдані Незалежності зібралося більше тисячі протестувальників, невдоволених рішенням Верховного суду і ЦВК щодо реєстрації кандидатами в народні депутати російського пропагандиста Анатолія Шарія та екс-глави адміністрації президента Віктора Януковича Андрія Клюєва, який віддавав наказ про кривавий розгін студентського Євромайдану. 

Акція «Терпіти більше не можна». Фото: ua.korrespondent.net/  

За словами волонтера, Андрія Клюєва та Анатолія Шарія зареєстрували незаконно, тому що вони не проживали протягом останніх п’яти років в Україні. «А в цей час з тюрем випускають терористів та вбивць Небесної Сотні. Я цього терпіти не збираюсь», – зазначив Роман Сініцин у своєму пості на сторінці ФБ, у якому закликав киян вийти на акцію протесту.

Акція «Терпіти більше не можна». Фото: bbc.com/ukrainian/  

Люди, які відгукнулися на заклик Романа Сініцина, прийшли на Майдан Незалежності, де стартувала акція «Терпіти більше не можна», висловити своє обурення тим, що відбувається в Україні, коли за потурання судів уникають відповідальності учасники розстрілів майданівців і терористи з сепаратистських бандформувань, а одіозні персонажі колишнього злочинного режиму Віктора Януковича та російські пропагандисти спокійно реєструються кандидатами в депутати Верховної Ради.

Адвокат Майдану Євгенія Закревська закликала МВС, СБУ, прикордонників, ГПУ та Службу зовнішньої розвідки з’ясувати та надати до ЦВК факти того, що і Шарій, і Клюєв не проживали протягом останніх п’яти років в Україні. На думку адвоката, це й має стати підставою для заборони цим одіозним персонам балотуватися.

Як зазначає Євгенія Закревська у своєму пості в Facebook, ця інформація від правоохоронців і спецслужб має бути оприлюдненою якнайшвидше, адже до неї є надзвичайно великий суспільний інтерес, що переважає будь-який приватний, який вони прагнуть захистити. «Це надзвичайно суспільно важлива інформація, своєчасне оприлюднення якої може завадити незворотнім процесам в країні, масовим акціям громадянської непокори, зриву виборів тощо», – написала вона в своєму пості.

«Сьогодні протест був мирний. Постояли, поговорили, покричали, попалили. Якщо за два дні ЦВК та ВСУ не розберуться, хто з них більше налажав, і не скасують рішення про реєстрацію цих двох покидьків, — ми залишаємо за собою право від мирного протесту перейти до не мирного. Також звертаємось до Володимира Зеленського, президента і гаранта Конституції. В таких ситуаціях ви маєте говорити швидше, ніж люди, а не мовчати і ховатись. Якщо від вас не буде заяви з приводу ганебних рішень про реєстрацію на вибори антимайданівців-втікачів усупереч закону і Конституції, то ми прийдемо й до вас. 2 дні. Час пішов», – написав Роман Сініцин на своїй фейсбук-сторінці після акції протесту. Акція «Терпіти більше не можна» триватиме.

Акція «Терпіти більше не можна». Фото: Новинарня 

Як пояснили в ЦВК, Андрія Клюєва та Анатолія Шарія мусили зареєструвати кандидатами в народні депутати, оскільки не мали в своєму розпорядженні документів, які б засвідчували, що вони не живуть в Україні. «Ми зобов'язані виконати рішення суду», – заявив з цього приводу заступник голови ЦВК Євген Радченко.

Варто нагадати, що незадовго до інциденту з реєстрацією антимайданівців ЦВК не зареєструвала колишнього майданівця, а нині народного депутата Володимира Парасюка. І це за наявності у нього усіх необхідних документів і дотримання відповідної процедури! Однак ЦВК наполегливо відстоювала в суді своє надто сумнівне рішення. Тож домогтися справедливості ні в суді першої інстанції, ні в апеляційному суді Володимиру Парасюку так і не вдалося. Після першого суду на своїй фейсбук-сторінці він зазначив: «Сьогодні ще раз переконався, що в Україні просто немає правосуддя, а рішення приймаються на чиєсь замовлення». А після апеляційного суду написав таке:  «Ну що, друзі, ми програли і апеляцію. Знаєте, ми все зробили правильно, але суддям просто плювати на закон і справедливість. Вони чують лише вказівки по телефону і давно не чують людей. Ніхто навіть не дивився матеріали справи».

Слід зауважити, що більше половини членів ЦВК є людьми екс-президента Петра Порошенка. Судова реформа і відповідно склад суддівського корпусу також на совісті колишнього гаранта і його команди у Верховній Раді України.

P.S. На момент публікації даного матеріалу стало відомо, що Центральна виборча комісія таки скасувала реєстрацію колишнього глави Адміністрації президента часів Віктора Януковича. СБУ почала перевірку щодо Клюєва, Шарія і Кузьміна.

Володимир Стецюк
 
Теги: Сініцин волонтер акція МайданНезалежності ЦВК Клюєв Шарій реєстраціяшаблоны для dle 11.2
Додати коментар