Жалобне віче в Кривому Розі з нагоди Дня пам'яті жертв політичних репресій

19 травня з нагоди Дня пам'яті жертв політичних репресій у Кривому Розі відбулося жалобне віче, яке пройшло біля Пам'ятного знака жертвам голодомору та політичних репресій.
У жалобному заході взяли участь представники Криворізької Ради Церков – священики ПЦУ, греко-католики, римо-католики, лютерани, протестанти, а також криворізькі журналісти, історики, міський актив ВО «Свобода», Партії ветеранів Афганістану, активісти громадських патріотичних організацій.

Після того, як священнослужителі відправили спільний молебен, слово мали голова Криворізької ради церков Роман Морозов, священик ПЦУ отець Олексій, екс-виконавчий директор Transparency International Ukraine Ярослав Юрчишин, криворізький історик Олександр Мельник, журналіст Володимир Стецюк, голова Криворізького товариства політичних в’язнів і репресованих Василь Умриш, голова міської організації ВО «Свобода» Тетяна Соловйова, один з екс-лідерів Криворізького майдану, доброволець і громадський активіст Володимир Фомицький та ініціаторка заходу журналістка Світлана Романенко. 


Провідною думкою виступаючих було те, що про який би період застосування репресій (радянський чи пост радянський) мова не йшла, суспільство має усвідомлювати, що механізми старої репресивної машини чекістсько-енкаведистського зразка остаточно все-ще не демонтовані, а відтак роботи вистачить на всіх   – і на законодавців, і на правоохоронців, і на правозахисників, і на громадсько-політичне середовище загалом. 

На вшанування пам’яті жертв політичних репресій учасники віча запалили жалобні свічки і поклали квіти до пам’ятного знака.


Володимир Стецюк

Фото автора

Теги: КривийРіг ДеньПам'яті жертви репресії жалоба віче вшанування

 
   шаблоны для dle 11.2
Додати коментар