Хто підпалює храми і на кому шапка горить

Про намагання російських спецслужб розіграти в Україні релігійну карту розповів 18 лютого на брифінгу голова СБУ Василь Грицак, повідомивши розкриті його підлеглими факти організації цинічних провокацій і спроб підпалу культових споруд УПЦ Московського патріархату. Голова безпекового відомства продемонстрував відеодокази підпалу церков, які 16 лютого мали місце в Запоріжжі, й повідомив про затримання трьох виконавців і встановлення організаторів та замовників.

За інформацією очільника Служби безпеки України, відповідно до алгоритму дій виконавці злочину повинні були залишити певні знаки на спорудах храмів – відповідні написи або нацистські свастики, а після цього зняти їх на відео і сам момент загоряння храму. Зібрані беззаперечні докази, за словами Василя Грицака, свідчать про те, що замовлення, організація та фінансування цих провокацій здійснюється саме російськими спецслужбами через підконтрольні їм структури з так званої МГБ ДНР.

Вказуючи на те, що ми маємо справу з послідовною діяльністю російських спецслужб, спрямованою на дестабілізацію суспільно-політичної ситуації шляхом роздмухування штучних конфліктів на релігійному ґрунті, голова СБУ зазначив, що така поведінка зумовлена прагненням російського керівництва загальмувати процес визнання щойно створеної Помісної Православної Церкви України та намаганням розіграти релігійну карту під час президентської виборчої кампанії.

За дивним збігом обставин саме 16 лютого провокація зі спробою підпалу православного Свято-Вознесенского храму УПЦ МП мала місце і в Кривому Розі. І зовсім не дивно, що першим повідомив про це на своїй сторінці в мережі ФБ нардеп від проросійського Опоблоку Олександр Вілкул.

Сліди підпалу на Свято-Вознесенскому храмі УПЦ МП у Кривому Розі

«Неонацисты надругались над самым старым православным храмом Кривого Рога. После победы мы жестко, но по закону наведем порядок. Те, кто сейчас творит беспредел, под прикрытием власти, сядут. Сбежать не успеет никто», – в характерному войовничому стилі написав опозиційний політик, відомий своїми відверто проросійськими настроями та українофобськими заявами. І що цікаво, стіни криворізького храму також «расписали радикальной неонацистской символикой».

Ось так – поки СБУ фіксувало умисні підпали храмів УПЦ МП, скоєні на замовлення російських спецслужб у Запоріжжі, проросійський нардеп Олександр Вілкул без будь-якого слідства і доказів миттєво вирахував, що підпал криворізького храму – справа рук українських неонацистів. А на кому шапка горить, ми добре знаємо якраз із відомої російської приказки.
 
Володимир Стецюк

Фото з відкритих джерел
 
Теги: СБУ Грицак брифінг підпали храми провокації Вілкулшаблоны для dle 11.2
Додати коментар