«Ангелам, які тримають українське небо»

Щорічна тиха акція «Ангели пам’яті» на згадку про загиблих під час Революції Гідності пройшла в Києві на Алеї Героїв Небесної сотні та в багатьох інших містах України.

 Акція "Ангели пам'яті" в Дніпрі

Традиційно витнувши з паперу символічних білих янголів на згадку про тих, хто віддав життя за мирну Україну, учасники акції прийшли на Алею Небесної сотні в Києві та в місця, пов’язані з подіями Майдану в інших містах України, щоби запалити свічки пам’яті.

Ідея такої тихої акції з’явилася п’ять років тому – одразу після розстрілів на Майдані. За словами її ініціаторки – співачки, благодійниці, радника міністра культури Анжеліки Рудницької, разом з родинами Іванни Климпуш-Цинцадзе та Лариси Мудрак вони прийшли зі свічками та квітами на Майдан, щоби в пам’ять про загиблих героїв розвісити ангелів. «Перших ангелів ми повісили в 2014 році перед Новим роком. Я подумала, що у всіх буде свято, то нехай і на Інститутській буде свято. А потім акція перейшла на поминальні дні, бо важливіше саме оці дні зафіксувати у пам’яті», – розповіла Анжеліка Рудницька агентству Укрінформ. За словами співачки, цього року до акції «Ангели пам’яті» долучилося чимало інших країн, зокрема Туреччина, Греція, Польща, Франція, Латвія. Вона зазначила, що кожен охочий протягом тижня може також долучитися до неї.

  Вранці 18 лютого пам'ять Героїв Небесної Сотні вшанували й дніпряни, які вийшли на площу Героїв Майдану, аби  долучитися до Всеукраїнської щорічної тихої акції «Ангели пам'яті». У Дніпрі така акція відбулася вперше.

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​Учасники тихої акції "Ангели пам'яті" в Дніпрі. Фото з Дніпроград

  Як повідомляє з місця події інтернет видання Дніпроград, окрім небайдужих містян, на нього завітали безпосередні очевидці подій на Майдані. У руках вони тримали плакати із зображенням Героїв Небесної Сотні, фотографії загиблих та прапори, привезені з Майдану.

  «На річницю подій, які відбувалися в Києві, подій, які змінили нас і нашу країну, ми прийшли згадати тих людей, які загинули за те, щоб у нас прокинулась свідомість українця. Це дуже важливо нагадати людям і собі, зрозуміти, що насправді відбулося, наскільки ми змінилися за цей час. Ми вирішили приєднатися до акції, тому що це стосується не лише Києва, а й усієї України», – зазначила в інтерв’ю виданню організаторка заходу в Дніпрі Людмила Шамрай.

  За матеріалами Украінформ та Дніпроград

Фото Укрінформ

​Теги: Майдан Київ Дніпро ангели пам'ять​​​шаблоны для dle 11.2
Додати коментар