У Дніпрі презентували ювілейний випуск альманаху «Форум»

Днями у центральній міській бібліотеці Дніпра пройшла презентація 15-го випуску міжнародного літературно-художнього альманаху «Форум». Цей свого роду ювілейний випуск вийшов у світ на десятому році існування видання.

 
За десять років авторське коло і географія дописувачів «Форуму» розширились від місцевого до міжнародного рівня. Власне це й демонструє черговий випуск альманаху, у якому крім відомих і не зовсім авторів з Дніпра та Дніпропетровської області представлена творчість майстрів пера з Києва, Харкова, Вінниці, Запоріжжя, Житомира, Чернігова, Соледара (Донецької області), а також з близького і далекого зарубіжжя – Білорусі, Польщі, Ізраїлю та США.

Ювілейний випуск «Форуму» представляє Олена Швець-Васіна

Випуск відкривається пам’ятною публікацією «Замордований у таборах, але незламний», присвяченою 80-річчю Василя Стуса. У поетичному розділі твори знаних дніпровських поетів старшого покоління – Сергія Бурлакова, який відзначив своє 80-річчя минулого року, і Миколи Миколаєнка, котрий святкуватиме 100-річний ювілей у році нинішньому. Представлені й поети молодших поколінь. Привертають увагу поезії дніпровців Олександра Твердохліба, Людмили Некрасовської, Олени Швець-Васіної, харків’янина Сергія Шелкового, житомирянина Олега Озарянина, чернігівця Сергія Дзюби, вінничанки Наталії Федько та багатьох інших авторів. Серед них і поетичні доробки криворізьких поетів – Інни Доленник і  Володимира Стецюка.

Виступає поет Олександр Твердохліб

У випуску також представлена проза Олександра Кутняка, Оксани Маковець, Світлани Михайлової, Тетяни Вечірко, Тетяни Валової та низки інших авторів. З гумористичними творами виступили в альманасі Володимир Рудов, Євген Княжинський, Володимир Ринденко, Світлана Поливода та Сергій Шугуров. Твори для дітей запропонували виданню Юрій Гашинов, Наталія Деркач, Юрій Ключ, Світлана Поливода. Традиційно в альманасі присутні також переклади і публіцистика, є незмінні рубрики «Проба пера», «Літературна вікторина» та інші цікавинки.

Літературні пародії від Володимира Рудова

Не зважаючи на те, що шеф-редактор «Форуму» Олександр Кутняк і члени редколегії Тетяна Валова, Юрій Гашинов, Людмила Некрасовська, Світлана Поливода та Олена Швець-Васіна працюють виключно на волонтерських засадах, всупереч не зовсім сприятливим сучасним умовам видання якимось дивом вже десять років усе ж таки тримається на плаву.

Людмила Некрасовська та Олександр Кутняк

Напевно тому, що, за словами Олександра Кутняка, «шість веслярів сидять на веслах і, всупереч усім вітрам, не лише тримають корабель на плаву, але й направляють його вперед». Тож хочеться побажати «Форуму» попутного вітру і щасливого плавання в літературному морі буремного сьогодення.

Володимир Стецюк

Фото автора

Теги: Дніпро Форум альманах випуск15 презентація шеф-редактор редколегіяшаблоны для dle 11.2
Додати коментар