Священний день здобуття духовної незалежності

15 грудня в Києві в соборі Святої Софії під головуванням екзархів Вселенського патріархату відбувся об’єднавчий собор українських православних церков.

Об'єднавчий собор, Київ, собор Святої Софії, 15 грудня 2018 року
Фото з narodna-pravda.ua

У ході напруженої роботи церковних ієрархів, які представляли на соборі три гілки українського православ’я, було зрештою затверджено статут, створено єдину помісну православну церкву в Україні та обрано її предстоятеля. Главою нової української православної церкви став митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній (Думенко). Досить примітним є те, що, на відміну від багатьох церковних ієрархів, Епіфаній здобував освіту в Україні та Греції, а не в Росії. Саме він отримає Томос про автокефалію від Константинопольського патріарха Варфоломія, урочисте вручення якого заплановане на 6 січня.

Вітаючи з цією подією багатотисячне зібрання українських вірян, які прийшли на Софійський майдан підтримати учасників творення єдиної помісної православної церкви, президент України Петро Порошенко піднесено зазначив, що ми стали свідками написання найважливіших рядків літопису України. «Цей день увійде в історію України як священний день, день створення Автокефальної Помісної Православної Церкви України, день нашого остаточного здобуття незалежності від Росії. І Україна тепер вже не буде пити, кажучи словами Тараса Шевченка, «з московської чаші московську отруту». Я щиро вітаю вас з автокефалією і здобуттям нашої духовної незалежності. Слава Богу і слава Україні!» – проголосив Петро Порошенко знаменні слова.

За словами прес-секретаря УПЦ Київського патріархату архієпископа Євстратія Зорі, помісна церква, створена на Об’єднавчому соборі українських православних церков у Києві, офіційно буде називатися «Православна церква України». Він також зазначив, що після проведення Об’єднавчого собору Предстоятель УПЦ Московського патріархату Онуфрій втрачає титул митрополита Київського і всієї України.

Наступного дня, у неділю, новообраний предстоятель помісної Православної церкви України митрополит Епіфаній провів першу літургію в Михайлівському Золотоверхому соборі. Цього ж дня відбулася прес-конференція президента України Петра Порошенка, головною темою якої стала вищезгадана вікопомна подія.

З піднесенням сприйняли радісну звістку зі «стольного града» Києва по всій Україні. Радісно зустріли новину й у містах півдня та Сходу України, де традиційно домінує УПЦ Московського патріархату. Приміром настоятель криворізького храму Пресвятої Покрови Божої Матері УПЦ КП протоієрей отець Миколай Романюк повідомив, що на недільній літургії церква була повна, чого не спостерігалося в усі попередні роки його служіння у цій парафії.

Про ходіння цього українського священика по муках див. Синдром «неканонічної» України 

Отець Микола під час богослужіння в криворізькому храмі
Пресвятої Покрови Божої Матері

Отець Микола зазначив: «Дякувати Богові, давно очікуване здійснилося, й ми тепер маємо свою єдину помісну православну церкву. І люди, навіть ті, що раніше не ходили до нас на богослужіння, прийшли до церкви привітати нас і один одного з цією знаменною подією. Так що з Божою допомогою і з таким потягом українців до рідної української церкви вона нарешті постане такою, якою й належить їй бути в Україні».

Підготував Володимир Стецюк

Фото автора та з відкритих джерел
 
Теги: Київ Софія Собор об’єднавчий поміснацерква Епіфаній Томосшаблоны для dle 11.2
Додати коментар