Борців за волю України у ХХ столітті прирівняли до учасників бойових дій

Депутати Верховної Ради ухвалили законопроект щодо внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» про посилення соціального захисту учасників боротьби за незалежність України у XX столітті. 

У ветерана ОУН-УПА, колишнього в'язня радянського ГУЛАГу Романа Пастернака

До переліку учасників бойових дій додано осіб, які брали участь у збройній боротьбі за незалежність України в XX столітті у складі Української повстанської армії, Української повстанчої армії отамана Тараса Боровця (Бульби) «Поліська Січ», Української народної революційної армії (УНРА), Організації народної оборони «Карпатська Січ», Української військової організації (УВО), збройних підрозділів Організації українських націоналістів. Цими змінами визначено правовий статус ветеранів як борців за незалежність України у XX столітті.

Даним рішенням українського парламенту бодай частково знято величезну несправедливість по відношенню до героїчної, але найбільш упослідженої категорії людей, які самовіддано боролися за незалежність України, зазнали неабияких утисків з боку радянської влади й не мали належної шани та підтримки навіть після проголошення української суверенної держави. Згідно з даними Всеукраїнського братства ОУН-УПА імені генерал-хорунжого Романа Шухевича, станом на 23 травня 2018 року чисельність зазначених учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті із числа збройних підрозділів ОУН і УПА становила 1201 особу.

Змінений закон про надання борцям за волю України пільг, передбачених для учасників бойових дій, набирає чинності через три місяці з дня його опублікування.

Теги: ВерховнаРада Закон статус ветерани УПА ПоліськаСіч КарпатськаСіч УВО ОУН пільгишаблоны для dle 11.2
Додати коментар