Загадковий ритуал на площі Визволення

Їх привезли великим автобусом під охороною поліції. Під охороною вони виходили з автобуса і прямували до скверу з меморіалом «Танкістам-визволителям». На вході їх зустрічала якась офіційна жіночка, вручала кожному гвоздику і вони йшли один за одним до меморіалу, де лунала пафосна радянська музика, щоби покласти ці квіти до постаменту.


Хто були ці люди, переважно жінки років 60-ти – 70-ти, сказати важко, але збоку учасники цього дещо загадкового мовчазного ритуалу більше нагадували безсловесних роботів, запрограмованих на певну дію. Виконавши кимось покладений на них обов’язок, вони так само повернулися до автобуса і в супроводі машини поліції поїхали у невідомість.

Таким був «День визволення України від фашистських загарбників», як зазначається в офіційному радянському календарі. Місце події – сквер з легендарною радянською «тридцятьчетвіркою» на площі Визволення в Кривому Розі, 74 роки тому визволеному танкістами радянської армії. Тож визволене і впокорене визволителями місто продовжує жити своїм одноманітно-метушливим життям великого мегаполісу безіменних запрограмованих роботів.

Володимир Стецюк

Фото автора

Теги: КривийРіг Визволення меморіал тридцятьчетвірка роботишаблоны для dle 11.2
Додати коментар