"Усе боїться часу, а час боїться доброти"

Щойно побачила світ книга істориків Олександра Мельника та Ірини Стеблини «Криворізька зірка Колачевських» 


Говорили з істориком Олександром Мельником про його нову книжку «Криворізька зірка Колачевських», написану ним у співавторстві з його колегою Іриною Стеблиною.


На основі вже відомих і залучених з історичних джерел численних нових фактів автори розповідають про визначного криворізького рудопромисловця і благодійника Сергія Колачевського (1849 - 1911) та його родину.


Основну увагу історики акцентують на благодійництві С.М. Колачевського та його дружини С.В. Колачевської. Згідно з заповітом рудопромисловця, майже весь його спадок, а це величезні на той час кошти – близько 14 млн. в доларовому еквіваленті – мав бути використаний на благодійність. Зокрема близько 1 млн. мали роздати робітникам рудника Колачевського!

 
На хвилиночку – на той час кошти, які заповів Колачевський на благодійність, перевищували внесок Альфреда Нобеля на заснування всесвітньовідомої Нобелівської премії! Такого прояву альтруїзму та філантропії з боку представників заможного підприємницького класу вітчизняна історія поки що не знала. І з огляду на хижацьку поведінку нинішніх скоробагатьків, навряд чи буде знати.


«Усе боїться часу, а час боїться доброти» – за твердженням авторів книги, це улюблений вислів Сергія Колачевського, який, очевидно, і був життєвим кредо родини Колачевських.


Отже, не пропустіть презентацію цього видання, яка має відбутися в Криворізькому історико-краєзнавчому музеї 30 жовтня о 15:00. Окрім презентації готується також до відкриття музейна експозиція, присвячена 125-річчю рудника Колачевського, життєдіяльності його засновника та його родини.


Володимир Стецюк
Фото автора
 
Теги: Мельник Стеблина книга Колачевський спадок благодійність кредошаблоны для dle 11.2
Додати коментар