Учасники молитовного віча закликали церковних ієрархів і вірян до єднання (фото+відео)

У Кривому Розі відбулося ініційоване громадськістю молитовне віче на підтримку доленосного для України чину – створення Української помісної православної церкви.
 
У вічі, яке проходило біля пам’ятника легендарному засновнику міста козаку Рогу, що вже став традиційним місцем громадських зібрань, взяли участь священики Криворізького благочиння УПЦ Київського патріархату, представники Криворізької Ради Церков, пастори низки протестантських деномінацій і громадськість міста.

Благочинний Криворізького благочиння УПЦ КП протоієрей отець Олег Ращупкін

Відкриваючи віче, його ініціатор доктор історичних наук, професор КНУ Віталій Стецкевич зазначив, що вікопомний чин, пов’язаний з наданням Українській православній церкві Томосу, має глибоке історичне підґрунтя, а тому обов'язково буде звершений. Він висловив сподівання, що церковним ієрархам і українським керманичам вистачить мудрості й далекоглядності, щоби пройти непростий шлях – скликати всеукраїнський об’єднавчий собор, створити єдину православну церкву і обрати предстоятеля, який і має отримати Томос на автокефалію.Учасники віча

У своєму зверненні до присутніх священик УПЦ КП, військовий капелан отець Олександр Агарков підкреслив, що разом із радістю з приводу отримання Томосу українці мають виявити й свою готовність будувати свою помісну церкву.

Протоієрей УПЦ КП отець Олександр Агарков

«Ми стали на шлях благодатний, але дуже нелегкий, на якому чекатиме на нас чимало спокус, випробувань і неабияка протидія наших супротивників. І в цьому сенсі є дуже важливою мета нашого зібрання – заклик до об’єднання: міської громади, вірян і священства поки-що розділених церков і всього суспільства. Адже можна об’єднати всіх священиків і єпископів, але не мати єдиної церкви, якщо суспільство не захоче бути також єдиним у цьому прагненні й не виявить бажання співпрацювати у цій царині. Тому своїм зібранням ми хочемо показати, що Кривий Ріг також не байдужий до цього », –  зазначив священик у своєму виступі.

Секретар Криворізької Ради Церков Роман Морозов

Про єдність, яка існує в Кривому Розі між православними українських конфесій, католиками і протестантами, говорили на вічі секретар Криворізької Ради Церков Роман Морозов і пастори протестантських деномінацій. Також до єдності та християнської любові закликали вони й вірян усіх церковних конфесій, усіх віруючих і невіруючих земляків і співгромадян.

Протоієрей УПЦ КП отець Іван Руденко здійснює подячну молитву

На вічі також виступили благочинний Криворізького благочиння УПЦ КП протоієрей отець Олег Ращупкін і протієрей Іван Руденко. Останній зокрема зазначив, що не важко просити у Бога допомоги, не важко славити Його, коли у людини все добре, а от подякувати за Його благодіяння буває набагато важче. Тож  священик  здійснив разом з присутніми подячну молитву.

Професор Віталій Стецкевич (в центрі) з учасниками віча

Член ініціативної групи з проведення віча доктор філософських наук, професор КНУ Тетяна Цимбал зачитала й запропонувала ухвалити на вічі текст звернення до церковнослужителів усіх конфесій з проханням здолати гординю, усунути внутрішні розбіжності і об’єднати зусилля задля утворення й розвитку єдиної міцної справжньої української православної церкви.

Володимир Стецюк

 Фото автора

Теги: КривийРіг Томос віче молитовне звернення віряни ієрархи єднанняшаблоны для dle 11.2
Додати коментар