Як Тарас Шевченко став у Кривому Розі волонтером

Сім років тому в місті легендарного козака Рога відбулася знаменна подія – з нагоди 200-річчя з дня народження Великого Кобзаря Тараса Шевченка пройшло велелюдне віче «Прийди і поговори з українським Пророком», на якому зародився зокрема місцевий волонтерський рух.

Поговорити з українським пророком у день 200-річного ювілею Тараса Шевченка до пам’ятника поету біля міського театру, що гордо носить його ім’я, прийшли на віче тисячі криворіжців.


Віче розпочалося з поминального молебню, який відслужив протоієрей Свято-Миколаївської церкви отець Роман Бацвін. Під звуки колісної ліри пролунали поезії Тараса Шевченка у виконанні Романа Морозова. Ведуча заходу журналістка Ольга Хвостова запрошує до слова культурних діячів, поетів, художників, активістів Криворізького майдану, представників міських осередків політичних партій і козацьких організацій, місцевих бардів і просто пересічних містян, які прийшли почути Шевченкове слово і поділитися ним з присутніми.
  Лірник Роман Морозов

 Ведуча Ольга Гончар Хвостова

Про надзвичайне значення духовного спадку українського генія у житті українців, про актуальність його пророчих послань і настанов у сьогоденні говорили голова міського осередку НРУ Євгенія Федаш, кандидат філологічних наук КДПУ Олена Гончаренко, доктор історичних наук, професор КНУ Віталій Стецкевич, український філолог і поет Микола Скиба, знаний український езотерик Василь Чумаченко, поет і журналіст Володимир Стецюк, філолог і перекладач Станіслав Кікоть, поет Леонід Савонін, художники Олександр Канібор (молодший) і Тетяна Боброва, мисткиня, поетка і бард Оксана Зоря. Відомий криворізький історик і краєзнавець Олександр Мельник нагадав землякам історію першого пам’ятника Тарасові Шевченку, встановленого в Кривому Розі у 1918 році, а також названих на честь поета міського драматичного театру, вулиць і селищ Криворіжжя.

Український філолог і поет Микола Скиба

Професор історії Віталій Стецкевич

Український езотерик Василь Чумаченко

Перекладач Станіслав Кікоть

Криворізький історик і краєзнавець Олександр Мельник

Криворізький поет Леонід Савонін


Криворізька мисткиня Тетяна Боброва

Криворізька мисткиня, поетка і бард Оксана Зоря
  Громадський активіст Юрій Романенко

Громадський активіст Валерій Деркач

 
До віча приєднуються учасники урочистої ходи на честь 200-річного ювілею Тараса Шевченка – активісти місцевих патріотичних організацій і Криворізького автомайдану.

Громадська активістка, одна з провідниць Криворізького майдану Ірина Туровська

 Громадська активістка, одна з провідниць Криворізького майдану Інна Іванченко


Громадський активіст, провідник ГО "Тернівське козацтво" Юрій Настусенко

Громадський активіст, провідник ГО "Степ", художник Олександр Канібор (молодший)


Громадський активіст, козак Інгульської паланки Павло Лісняк

Голова міського осередку ВО "Свобода" Тетяна Соловйова
 
Учасники віча з портретами загиблих на Майдані героїв Небесної Сотні 

Неабияке пожвавлення викликає виступ члена Ради Криворізького майдану лікаря Олександра Крижова про жалюгідний стан польових медичних аптечок військових 17-ї окремої танкової бригади, яка мала вирушати боронити Україну від російського агресора, що вже захопив на той час український Крим і розпалював полум'я війни на Донбасі.

Член ради Криворізького майдану, лікар Олександр Крижов

 
На вічі почали стихійно збирати кошти на комплектацію аптечок для танкістів. Тобто на суто громадському ювілейному масовому заході, який мені доручила тоді організовувати рада Криворізького майдану, фактично зародився місцевий волонтерський рух, що став у подальшому потужним джерелом допомоги українським військовим. А відтак разом з учасниками віча «Прийди і поговори з українським пророком» фактично став тоді волонтером і сам Тарас Шевченко!

На завершення у виконанні активістів-аматорів лунають на ювілейному вічі пісні на слова Тараса Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий» («Причинна»), «Думи мої...» і їм підспівують інші учасники святкового зібрання. До підніжжя пам’ятника українському Пророку постійно несуть квіти і дорослі й діти.
Пам’ятаймо знаменні дні нашого спільного чину, і, як писав Тарас Шевченко, «Наша дума, наша пісня Не вмре, не загине…».

Володимир СТЕЦЮК, 
організатор ювілейного віча «Прийди і поговори з українським пророком»

Фоторепортаж автора

Теги: Тарас-200 КривийРіг пам’ятник віче діячі поети митці активісти громадськість розмова пророкшаблоны для dle 11.2
Додати коментар