Перші вибухи на складах у Калинівці сталися в закритих бункерах – експерт

Перші вибухи на складах боєприпасів Міністерства оборони України у Калинівці сталися всередині закритих бункерів. Про це повідомив 4 жовтня на засіданні Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони голова експертної комісії щодо з'ясування причин пожежі на складах оборонного відомства – директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександр Рувін. «Вибухи сталися всередині складів і їх було кілька», – зазначив він.

Фото https://narodnarada.info

За словами експерта, проведена на місці експертиза виявила, що один вибух стався у сховищі, де знаходилися самохідні міномети калібру 240 мм Тюльпан, та у другому бункері поруч з реактивними системами залпового вогню Ураган. Олександр Рувін підкреслив, що бункер захищали метрові бетонні двері й ніхто ззовні туди зайти не міг, бо  він повністю закритий. Голова експертної комісії повідомив, що слідство розглядає дві версії вибухів, які найближчим часом будуть оприлюднені.

Члени Комітету з питань національної безпеки і оборони розглянули низку питань, пов’язаних з надзвичайною подією, яка сталася на складах боєприпасів біля населеного пункту Калинівка Вінницької області. Зокрема учасники засідання заслухали інформацію Заступника Міністра оборони Ігоря Павловського щодо використання коштів, за ініціативою Комітету виділених Кабінетом Міністрів Міністерству оборони на підвищення рівня захищеності об’єктів зберігання боєзапасу ЗСУ.

Голова Комітету Сергій Пашинський нагадав присутнім, що відповідальність за зберігання боєприпасів і техніки на складах несе Начальник Генерального штабу, зазначивши, що за півроку Генеральним штабом не було виконано жодного з раніше прийнятих Комітетом рішень як щодо розосередження існуючих складів та арсеналів, так і щодо освоєння виділених додатково коштів і ще цілої низки заходів.

За словами Сергія Пашинського, на Комітет були запрошені для звіту Міністр оборони Степан Полторак, Начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України Віктор Муженко, однак на засідання вони не прибули.

Заслухавши доповідачів і обговоривши надзвичайну ситуацію, що склалася на складах боєприпасів Міністерства оборони, члени Комітету ухвалили рішення звернутися до Президента України з пропозицією про звільнення Начальника Генерального штабу Віктора Муженка за систематичні недоліки в організації цієї роботи та звернутися до Кабінету Міністрів і Прем’єр-міністра з проханням терміново провести консультації щодо вивчення питання використання тих коштів, які не будуть освоєні Міністерством оборони в поточному році, і направлення їх на підвищення живучості складів боєприпасів у році наступному.

Фото ЕРА/UPG

Нагадаємо, що 26 вересня на складах Міністерства оборони України в районі Калинівки Вінницької області виникла пожежа й почалися вибухи з подальшою детонацією боєприпасів. З військової частини та навколишніх населених пунктів у 10-кілометровій зоні евакуйовано понад 30 тисяч осіб, припинено рух усіх видів транспорту. «Укрзалізницею» було змінено маршрути 47 поїздів. Закрили Вінницький аеропорт і повітряний простір у 50-кілометровій зоні від епіцентру вибухів. Внаслідок вибухів травмовано дві особи, жертв немає. Наразі ситуацію у небезпечній зоні стабілізовано - пожежу ліквідовано, вибухи припинилися.

За інформацією Міністерства оборони, на складах у Калинівці зберігалося 83 тисячі тонн боєприпасів. За попередніми підрахунками, внаслідок вибухів і знищення арсеналу, який зберігався на складах, державі завдано збитків на 800 мільйонів доларів.


За інформацією, оприлюдненою Комітетом з питань національної безпеки і оборони, 
та з інших відкритих джерел

Теги: ВерховнаРада Комітет Калинівка склади боєприпаси пожежа вибухи наслідкишаблоны для dle 11.2
Додати коментар