Освятили місце під майбутній пам’ятник повстанському отаману

У Кривому Розі освятили місце під майбутній пам’ятник Головному отаману Холодного Яру Костю Пестушку (Степовому-Блакитному). 

 

На 123-ті роковини з дня народження отамана вшанувати пам’ять провідника повстанського визвольного руху до парку Будівельників, де має постати пам’ятник, прийшли представники Громадського клубу «Український час», який опікується питаннями щодо встановлення монументу, 17-ї окремої танкової бригади імені Костя Пестушка, Інгульської паланки Війська Запорозького Низового Українського Козацтва, АКС (афганці, козаки спецназ), Центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів №1, а також виконкому Металургійної районної в місті Кривому Розі Ради, на території якої знаходиться даний парк.

Про значення постаті Костя Пестушка (Степового-Блакитного) в повстанському визвольному русі, який у 20-ті роки минулого сторіччя мав потужний прояв саме в колишньому Криворізькому повіті Катеринославської губернії, і в нашому сьогоденні говорив голова Громадського клубу «Український час» Володимир Стецюк, заступник голови Металургійної районної у місті ради Олександр Кучер, отаман Інгульської паланки Микола Домнічев, майор Оксана Личкова. Про те, яким буде майбутній пам’ятник, розповіли його автори –скульптор Олександр Канібор (старший) та архітектор Євген Головін. По завершенні урочистого чину на честь отамана протоієрей ПЦУ, військовий капелан отець Роман Бацвін відправив молебень і освятив місце під майбутній пам’ятник.  

Ідею щодо встановлення в Кривому Розі пам’ятника легендарному землякові було публічно висловлено під час урочистостей з нагоди 120-ї річниці від дня народження Костя Пестушка (Степового-Блакитного), що проходили 9-10 лютого 2018 року на базі Криворізького державного педагогічного університету, Тернівського індустріального коледжу та Ганнівської загальноосвітньої школи у рідному селі отамана.


Ідея полягає в тому, що встановлення першого в Кривому Розі пам’ятника з нагоди 100-річчя подій Української революції одному з видатних діячів повстанського визвольного руху має стати спільною даниною пам’яті незаслужено забутих у роки комуністичного режиму борців за вільну Україну. Адже доки не буде вшановано належним чином пам’ять героїв, які віддали свої життя у бороні з поневолювачами України, доки не згадаємо їх поіменно і не відновимо їхні могили, спаплюжені і знищені більшовицькими окупантами, щоби стерти навіки пам’ять про тих, хто боровся за свободу, доти й не відчуємо себе по-справжньому вільними людьми, вільною громадою і вільною нацією.
 
Володимир СТЕЦЮК, 
голова ГО «Громадський клуб «Український час»,
член Історичного клубу «Холодний Яр» 

P.S. Триває збір коштів на спорудження в Кривому Розі пам'ятника видатному діячеві українського визвольного руху, Головному отаману Холодного Яру Костю Пестушку (Степовому-Блакитному). Підтримати проєкт можна посильними внесками шляхом перерахунку коштів на поточний рахунок ГО «Громадський клуб «Український час»:

П/р № UA353510050000026008878996198
у відділенні АТ «УКРСИББАНК» в м. Кривий Ріг,
МФО 351005, Ідентифікаційний код 43502775

 або на корпоративну платіжну картку:

UKRSIBBANK BNP PARIBAS GROUP 
5582 5920 7520 0189

Віддаймо належну шану тим, завдяки кому ми не забули про волю!

Меморіал Визвольного Руху
ГО «Громадський клуб «Український час»
Оргкомітет з відзначення 100-річчя подій Української революції на Криворіжжі 

Теги: КривийРіг КостьПестушко роковини пам’ятник освяченняшаблоны для dle 11.2
Додати коментар