Лідер фракції «Об’єднання «Самопоміч» Олег Березюк закликав президента не підписувати закон про судову реформу

«Війни не треба! Вона вчора закінчилась на користь ворогу», – проголосив з парламентської трибуни голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» Олег Березюк, виступивши з нищівною критикою щойно прийнятого Верховною Радою закону про судову реформу. Під час свого виступу на пленарному засіданні лідер фракції заявив, що ухваливши зміни до процесуальних кодексів, парламентарі зруйнували усі інструменти українців для захисту себе в суді і слідстві.

Фото з сайту Об'єднання "Самопоміч"

«Сьогодні українська людина безпомічна перед машиною тоталітаризму. Сьогодні не треба війни. Вона вже вчора сталася. Вчора Верховна Рада, а вірніше ті злочинці, які руйнували українську державу протягом 15 років, разом із БПП та Опозиційним блоком, зруйнували українську державу без ворога, зруйнували українську судову систему. Президент не має права підписати закон. Голова Верховної Ради не має права підписати закон, а має виправити цю помилку», – зазначив Олег Березюк.

За словами лідера опозиційної фракції, внесенням лише однієї поправки у Кримінальний процесуальний кодекс України змінено правила обрахунку строку розслідування злочинів (максимум 2 місяці, якщо є підозрюваний, 6 місяців – загальний строк), а також процедуру повідомлення про підозру і призначення експертиз у кримінальному провадженні.

А це означає, що на практиці відбуватиметься наступне:

1. Всі кримінальні провадження проти осіб, які вчинили злочини під час побиття та розстрілу Майдану будуть закриті. Суспільство та потерпілі не дочекаються покарання винних осіб.

2. Всі кримінальні провадження проти осіб за хабарництво, нецільове використання державних коштів та розкрадання держави, у тім числі й провадження, пов’язані зі злочинними діями екс президента Віктора Януковича та його оточення, будуть також закриті, бо 6 місяців не вистачить на проведення всіх слідчих дій та отримання всієї необхідної інформації, зокрема результатів експертиз чи відповідей від іноземних держав на запити.

3. Особи, яких затримали на отриманні хабаря, на місці вбивства, крадіжок – всі вийдуть із СІЗО, бо по них прокурори мають або закрити кримінальні провадження, або негайно направити їх на розгляд до суду.

4. Високопосадовці та судді будуть уникати відповідальності, бо їм буде достатньо переховуватись 6 місяців, і після того кримінальне провадження буде закрите.

«Якщо в Україні не буде справедливого слідства, суду та інструменту захисту, – додав наостанок Олег Березюк, – тоді може статися страшна річ, яка зруйнує інституційну державу, – самосуд».

Нагадаємо, що 3 жовтня Верховна Рада затвердила судову реформу. За ухвалення законопроекту №6232 у другому читанні та в цілому проголосували 234 депутати з 358 присутніх у залі. Проти проголосували 47 народних обранців, 7 утрималися, не голосували за документ, названий найдовшим в історії українського парламенту, 70 нардепів.

Як стало відомо, 4 жовтня у Верховній Раді зареєстровано проект постанови про скасування судової реформи. Згідно з повідомленням, розміщеним на парламентському сайті, на розгляд передано проект Постанови про скасування рішення Верховної Ради України від 3 жовтня 2017 року про прийняття в другому читанні та в цілому проекту Закону «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів». Авторами даного документу є народні депутати від «Об’єднання «Самопоміч» Олена Сотник, Андрій Журжій, Ірина Подоляк та Оксана Сироїд.

Олена Сотник на своїй сторінці у Facebook пояснила, що правка до закону, внесена нардепом «Радикальної партії» Андрієм Лозовим, за яку дружно проголосувала Коаліція Блоку Петра Порошенка, Народного Фронту, Опозиційного блоку та депутатських груп, унеможливить притягнення до відповідальності корупціонерів та чиновників як часів президентства Віктора Януковича, так і нинішніх народних депутатів і високопосадовців, по яких пройшло 2 місяці з моменту пред'явлення підозри. Олена Сотник звернулася до всіх громадських, правозахисних організацій та правничих спільнот з проханням допомогти «зупинити це безглуздя».

Теги: Україна ВерховнаРада СудоваРеформа Самопоміч Березюк Президент Постанова скасуванняшаблоны для dle 11.2
Додати коментар