Зібрання на місці майбутнього пам’ятника повстанському отаману

10 лютого з нагоди 123-ї річниці від дня народження провідника повстанського визвольного руху на Криворіжжі, Головного отамана Холодного Яру Костя Пестушка (Степового-Блакитного) традиційно зберуться представники патріотичної громадськості Кривого Рогу. 

Вшанувати пам’ять видатного земляка цьогоріч вирішили на місці майбутнього пам’ятника легендарному отаману – у парку Будівельників, що в Металургійному районі поблизу трампарку. (Початок о 12:00). Після урочистого чину на честь отамана представники Громадського клубу «Український час», який опікується питаннями, пов’язаними зі встановленням пам’ятника, повідомлять про хід підготовчих робіт. Автори пам’ятника – скульптор Олександр Канібор (старший) та архітектор Євген Головін – познайомлять присутніх з проєктом, скульптурними та архітектурними рішеннями, які вони пропонують, і продемонструють на місці, як виглядатиме майбутній пам’ятник.
Ідею щодо встановлення в Кривому Розі пам’ятника легендарному землякові було публічно висловлено під час урочистостей з нагоди 120-ї річниці від дня народження Костя Пестушка (Степового-Блакитного), що проходили 9-10 лютого 2018 року на базі Криворізького державного педагогічного університету, Тернівського індустріального коледжу та Ганнівської загальноосвітньої школи у рідному селі отамана.

Пам'ятник Костю Пестушку (Степовому-Блакитному),
скульптор Олександр Канібор (старший)


Ідея полягає в тому, що встановлення першого в Кривому Розі пам’ятника з нагоди 100-річчя подій Української революції одному з видатних діячів повстанського визвольного руху має стати нашою спільною даниною пам’яті незаслужено забутих у роки комуністичного режиму борців за вільну Україну. Адже доки ми не вшануємо належним чином пам’ять героїв, які віддали свої життя у боротьбі з поневолювачами України, доки не згадаємо їх поіменно і не відновимо їхні могили, спаплюжені і знищені більшовицькими окупантами, щоби стерти навіки пам’ять про тих, хто боровся за свободу, доти й не відчуємо себе по-справжньому вільними людьми, вільною громадою і вільною нацією.
Запрошуємо усіх охочих долучитися до цієї події.

Володимир СТЕЦЮК, 
голова оргкомітету з відзначення 100-річчя подій Української революції на Криворіжжі, 
голова ГО «Громадський клуб «Український час», 
член Історичного клубу «Холодний Яр» 

P.S. Триває збір коштів на спорудження в Кривому Розі пам'ятника видатному діячеві українського визвольного руху, Головному отаману Холодного Яру Костю Пестушку (Степовому-Блакитному). Підтримати проєкт можна посильними внесками шляхом перерахунку коштів на поточний рахунок ГО «Громадський клуб «Український час»:

П/р № UA353510050000026008878996198
у відділенні АТ «УКРСИББАНК» в м. Кривий Ріг,
МФО 351005, Ідентифікаційний код 43502775

 або на корпоративну платіжну картку:

UKRSIBBANK BNP PARIBAS GROUP 
5582 5920 7520 0189

Віддаймо належну шану тим, завдяки кому ми не забули про волю!

Меморіал Визвольного Руху
ГО «Громадський клуб «Український час»
Оргкомітет з відзначення 100-річчя подій Української революції на Криворіжжі

Теги: КостьПестушко Степовий-Блакитний отаман річниця 123 пам'ятник зібрання громадськістьшаблоны для dle 11.2
Додати коментар