Розмова з бойовим офіцером за новорічним столом

РОЗМОВА З БОЙОВИМ ОФІЦЕРОМ ЗА НОВОРІЧНИМ СТОЛОМ

На новорічно-різдвяні свята приїздив додому у відпустку наш спільний друг полковник Петро Лисенко, який з листопада 2015 року перебував у зоні АТО в якості заступника командира 15-го окремого мотопіхотного батальйону 58-ї ОМПБр. Зона відповідальності батальйону – одна з найгарячіших точок в районі Авдіївки. Наразі бойовий підрозділ відведено на місце постійної дислокації для відновлення боєздатності. Нарешті й одному з його командирів випала нагода побувати вдома.

Тож не пропустили нагоду запросити бойового командира і до нашого новорічного столу, за яким, звісно, здебільшого йшла мова про те, «як там». Про обстановку на фронті і настрої бійців на «передку» почули, що називається, з перших уст. До речі, наприкінці листопада 2016 року на 24-му з’їзді ВГО «Спілка офіцерів України» багаторічного активіста і діючого бойового офіцера Петра Лисенка було обрано одним із заступників голови цієї авторитетної офіцерської організації, яка докладала й продовжує докладати чимало зусиль до створення та розбудови Збройних сил України. З чим ми й привітали свого друга.


На згадку про цю зустріч поетеса Інна Доленник подарувала гостю, якому незабаром доведеться знову повертатися на війну, свою поетичну збірку «Навпіл», яка нещодавно вийшла з друку в криворізькому видавництві «Діонат». Один із розділів збірки присвячений подіям на Майдані та  на Східному фронті. Чимало поезій адресовано саме захисникам України. Ось одна з них:

ВДЯЧНІСТЬ
Ти, охоронець, ти, вогнекрилий воїне,
Знаєш мови, жартуєш, читаєш вірші
Та, потужно озброєний сонячним променем,
Чатуєш на блок-посту моєї душі…
На блок-посту душі – у сплетінні сонячнім –
Там, де печуться життя запашні хліби…
Люди приходять з борошном і без борошна,
Кожному є окраєць й кухоль води.
Тільки вже зась сюди тим ворóнам-вóронам,
Бестіям чорнокрилим з клеймом війни.
Ти захистиш мене, мій відважний воїне,
Пір'ячко їм попалиш в святій борні.
Кажуть, що білі шати – вбрання для янголів.
Може, і так. Розумникам – їм видніш.
Берці і камуфляж, і усмішка лагідна
В тебе… І серце, палаюче у пітьмі.
Ти захищаєш – світ щиросердно дякує.
Книгу Буття гортає із нами Бог.
Лиш подивися, юний і сивий янголе,
Скільки у нас попереду сторінок...

Володимир Стецюкшаблоны для dle 11.2
Додати коментар