Євгена Удода звільнили …але залишили

На сесії Криворізької міськради депутати звільнили Євгена Удода з посади першого заступника  міського голови. …Але залишили у складі міськвиконкому. 


Як відомо, оголошений у розшук генпрокуратурою перший заступник криворізького міського голови Євген Удод, який наразі переховується від слідства, 14 серпня подав заяву про звільнення за власним бажанням із займаної посади. І ось з подачі криворізького міського голови Юрія Вілкула міські депутати ухвалили рішення про звільнення заявника з зазначеної посади.

При цьому на прохання самого міського голови розшукуваного генпрокуратурою персонажа все ж таки залишили у складі міськвиконкому. Мовляв, у заяві ж не сказано, щоби його виключили й зі складу виконкому. Всупереч тому, що згідно з українським законодавством людина не може працювати в органах влади, не обіймаючи в них якусь посаду, за дане рішення проголосували 34 депутати міськради з 54-х присутніх на сесії.  


Коментуючи прийняте рішення, Юрій Вілкул зазначив, що по відношенню до людини, яка багато зробила для міста і ще буде робити, це є найбільш «об’єктивним і людяним рішенням». За словами криворізького міського голови, створена ним комісія не встановила грубих порушень у зв’язку з тривалою відсутністю на робочому місці його першого заступника, позаяк жодної копійки з міського бюджету після відпустки він не отримував. «Удод був у відпустці, потім у відрядженні й після цього у нас не було документів, де він знаходиться», – пояснив ситуацію Юрій Вілкул.

Щодо претензій, які висуває Євгену Удоду генпрокуратура, яка оголосила його в розшук, очільник Кривого Рогу зазначив, що підтвердження по жодній з них протягом трьох місяців слідства все ще  не знайдено, а тому звинувачувати його у будь-чому ніхто не має права.

Ось такий акт милосердя проявила Криворізька міська рада на чолі з криворізьким міським головою Юрієм Вілкулом, нібито звільнивши за власним бажанням його першого заступника, який змушений переховуатись десь за кордоном, і в той же час залишивши його у складі міськвиконкому.

Звісно, до справжніх проявів милосердя запитань бути не може, але в даному разі їх виникає чимало, особливо у пересічних криворіжців, що дуже добре знають, які наслідки може мати бодай один невихід на роботу без поважних причин або ухилення від співпраці зі слідством у разі відкриття кримінального провадження. А тут людина з весни в «бігах», а її звільняють «за власним бажанням» за нібито присланою по пошті заявою…

Копія заяви Євгена Удода про звільнення, оприлюднена в ФБ 
депутатом міськради Наталією Шишкою

Хоча сам текст зазначеної заяви, як то кажуть, проймає до сліз… Виявляється, криворізький вигнанець подає з-за кордону заяву на звільнення з посади першого заступника криворізького міського голови «на знак протесту проти безпідставних звинувачень» на його адресу з боку правоохоронних органів, які він розцінює «як черговий крок політичного тиску…»

…І сльози душать – сльози відчаю і сміху одночасно. …Але не співчуття, адже виникає цілком справедливе запитання: «Якщо не винен, то чого ж ти ховаєшся від слідства?»

Отже, кінець першого акту. Завіса. Далі буде.

Володимир Стецюк

#КривийРіг #міськрада #сесія #Вілкул #Удод #заява #звільненняшаблоны для dle 11.2
Додати коментар