«Геть радянську владу!»

8 грудня у Криворізькому педагогічному університеті відкрилася документальна виставка «Геть радянську владу!», присвячена періоду насильницької колективізації, розкуркулення і Голодомору 1932-1933 років на Дніпропетровщині.


Представлені в експозиції матеріали розповідають про складний і трагічний період насильницької колективізації 1930 року і селянський спротив розгортанню більшовицьким окупаційним режимом колгоспної системи в Україні, наслідком чого став Голодомор 1932 – 1933 років. До речі, назву для виставки взято саме з листівки часів Голодомору.

До представленої експозиції ввійшли матеріали, зокрема фотокопії оригінальних документів і листівок із розсекречених справ доби колективізації та Голодомору на Дніпропетровщині, виявлені в архівах та опрацьовані доктором історичних наук Наталею Романець.

Наталя Романець біля стендів експозиції

Відкриваючи виставку, Наталя Романець зазначила, що сприймати Голодомор тільки через призму страждання — означає не бачити повної картини, адже селяни були далеко не безхребетними й активно чини спротив радянській владі, відмовляючись вступати в колгоспи, влаштовуючи беззбройні селянські виступи – так звані «волинки», а в окремих випадках мали місце навіть спроби збройного опору. Хоча після падіння УНР та остаточного придушення на початку 20-х років минулого сторіччя збройного селянського повстанського руху українське село фактично залишилося абсолютно беззахисним перед сваволею встановленого в Україні окупаційного більшовицького режиму.

Про Голодомор на Криворіжжі читати на сторінках Українського часу: «З метою посилення хлібозаготівель»

Виставка стала можливою завдяки спільним зусиллям комунального закладу «Музей спротиву Голодомору», Національного музею Голодомору-геноциду та Інституту дослідження Голодомору.


Виставка триватиме до 25 грудня. Час роботи – з 9.00 до 17.00.

Теги: КривийРіг КДПУ Романець виставка колективізація спротив Голодоморшаблоны для dle 11.2
Додати коментар